75 let existence našeho klubu v roce 2018


V roce 2018 si náš Klub filatelistů, sběratelů specializovaných oborů 00-15 Praha připomene 75 let své existence. Byl založen ve čtvrtek dne 13.5.1943 ve Sladkovského sále Obecního domu hlavního města Prahy v Praze z iniciativy Václava Nebeského. Založení klubu, který měl být „ochranným sdružením početných filatelistických přátel“, předcházela široká odezva po vyhlášení této informace. Nebeského blízkými spolupracovníky byli František Macák, Václav Matura a Josef Kolařík nominovaný na předsedu klubu.

Oficiální název klubu zněl: S. K. zaměstnanců Prahy, odbor filatelie (SKZMP). Klub čtvrtý den po svém založení čítal 383 členy. Později byl náš klub po několika změnách názvu přejmenován do dnešní podoby Klub filatelistů, sběratelů specializovaných oborů, 00-15 Praha. Kromě sběratelství poštovních známek či celin se věnujeme intenzivně sběratelství specializovaných oborů včetně poštovní historie a současnosti.

Jako první připomínku tohoto kulatého výročí náš klub chystá slavnostní setkání současných členů, hostů a přátel v prostorách Domu Portus, který je v současnosti přívětivým přístavem pro naše klubová setkání za laskavé podpory nadace Život 90. Setkání budou doprovázet různé akce, se kterými naše členy včas seznámíme. Prvním počinem k této události bylo vydání příležitostného odznaku k 75 letům. Tento odznak obdrží v prvé řadě všichni členové, které vypořádali své závazky vůči klubu a dále ti, kteří náš klub významně podporují včetně přednášejících. Členové klubu si mohou odznak vyzvednout u pokladníka našeho klubu Jiřího Maiera.

Odznak má podobu zobrazenou na připojené ilustraci. Autory jsou členové výboru klubu s tím, že bylo využito logo klubu, které od roku 2013 používáme aktivně na našich webových stránkách, v korespondenci a při výrobě a použití několika razítek od této doby. Autorem loga je Mistr Karel Dvořák.

Výbor KF 00-15 Praha


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar