Setkání v Trutnově …


V našem Klubu filatelistů 05-76 Trutnov proběhla v sobotu 10.3.2018 členská schůze. Již od roku 2001 je nedílnou součástí našeho setkání přednáška významných osobností filatelie. Pro zajímavost, prvním byl Ing. Jan Karásek.

Na letošní schůzi jsme pozvali Ing. Pravoslava Kukačku, jednatele Klubu filatelistů, sběratelů specializovaných oborů, 00-15 Praha. Při volbě přednášejícího mne zaujal název tohoto klubu, a protože Slávek je můj přítel, padla volba na něj.Je známý tím, že je velice pečlivý a důsledný, což se hned na začátku jeho přednášky potvrdilo. Název přednášky „Sbíráme příležitostná razítka“ zněl trochu tajuplně, ale svými ukázkami promítaných skenů poštovních dokladů, ať už to byly obálky, dopisnice vyzdobené pestrostí frankatury, příležitostnými razítky, otisky výplatních strojů, které se střídaly na obyčejných nebo doporučených zásilkách, nás všechny vtahovala do děje. Slávek byl kouzelník tím, co ukázal. Přednáška uběhla tak rychle, že nám bylo líto, že budeme muset kvůli vyměřenému času skončit. Při odchodu padla i taková slova: „Tohle byla poutavá přednáška, ta se nám opravdu líbila.“.


Ukázka několika celistvostí, které byly na přednášce promítány


Za členy našeho klubu chci touto cestou Slávkovi poděkovat a popřát mu do budoucna hodně krásných celistvostí.

Za fotografie děkujeme p. Michalovi Čípelovi.

Pavel Janata, předseda Klubu filatelistů 05-76 Trutnov


 

3 Responses to Setkání v Trutnově …

 1. jan všetečka napsal:

  Slávku, velice Ti blahopřeji k úspěchu kterého dosáhla Tvá přednáška.

  Honza Vš.

   
 2. Ivan Leiš napsal:

  Jsem rád, že náš klub nejen otevírá prostor přednášejícím jiných klubů a dalších entit (mnohdy též ryzím liberům), ale že i jeho členové sdílejí své sběratelské a badatelské vědomosti s ostatními filatelisty v Čechách a v zahraničí. V mnoha případech bez nároků na reciprocitu z obou stran. Přednášející pomáhají k soudružnosti naší organizované filatelie. A to je potěšující a optimistické.

   
 3. Pravoslav Kukačka napsal:

  Vážení přátelé,

  chtěl bych na tomto místě především poděkovat Klubu filatelistů 05-76 Trutnov za milé pozvání na členskou schůzi, na které jeho členové nejen hodnotili práci klubu v uplynulém roce a zvolili nové funkcionáře, ale také schválili žádost klubu o postavení pobočného spolku Svazu českých filatelistů, z.s., a stanovy pobočného spolku. Trutnovský klub má bohatou histori; byl zaregistrován již v roce 1929 jako „Briefmarkensammler-Verein für Trautenau und Umgebung in Trautenau – Spolek sběratelů známek pro Trutnov a okolí v Trutnově“, jeho činnost byla obnovena v roce 1945 a klub dále prošel všemi organizačními změnami československé a české filatelie. Činnost klubu a jeho členů v návaznosti na připomínky historických výročí a kulturních událostí je velkým přínosem k rozvoji kulturního a společenského života a propagaci Trutnova. Na druhé straně působení klubu a kulturní podněty jeho členů mají odezvu a podporu u zastupitelských orgánů města.

  Má přednáška „Sbíráme příležitostná razítka“ byla skromným příspěvkem k řadě již uskutečněných přednášek, které klub každoročně organizuje jako součást klubového dopoledne s valnou hromadou, nyní se členskou schůzí. Kromě vysvětlení svého přístupu k některým terminologickým souvislostem kolem poštovních příležitostných a propagačních razítek jsem se snažil ukázat, jak otisky razítek sbírat na zajímavých, zejména poštovně prošlých celistvostech a své názory a sběratelskou praxi jsem předvedl na promítaných skenech celistvostí ze své sbírky. Samozřejmě jsem pociťoval velkou radost z poznání, že má přednáška trutnovské filatelisty zaujala.

  Přeji Klubu filatelistů 05-76 Trutnov a jeho členům další dobré výsledky v práci ve prospěch české filatelie a radost ze sběratelských úspěchů.

  Pravoslav Kukačka

   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar