Category Archives: Přednášky ostatní

Pozvánka na filatelistickou přednášku spolku PPCP


MEZIVÁLEČNÉ ČESKOSLOVENSKO A JEHO ZNÁMKOVÁ TVORBA


Spolek Prestige Philately Club Prague z.s. pořádá 10.11.2021 filatelistickou přednášku v prostorách Filosofické fakulty UK. Detailnější informace najdete na přiložené pozvánce.

V případě zájmu o její návštěvu se přihlaste nejpozději do 29.10.2021 emailem paní Haně Fenclové, tajemnici PPCP (fenclova@ppcp.cz), aby jim zarezervovala místo v sále.

Autor příspěvku: Lubor Kunc


kliknutím na obrázek si jej zobrazíte v plné velikosti

 

Přednáška v KF 00-65 Apollofila – 17.3.2020


 

Setkání v Trutnově …


V našem Klubu filatelistů 05-76 Trutnov proběhla v sobotu 10.3.2018 členská schůze. Již od roku 2001 je nedílnou součástí našeho setkání přednáška významných osobností filatelie. Pro zajímavost, prvním byl Ing. Jan Karásek.

Na letošní schůzi jsme pozvali Ing. Pravoslava Kukačku, jednatele Klubu filatelistů, sběratelů specializovaných oborů, 00-15 Praha. Při volbě přednášejícího mne zaujal název tohoto klubu, a protože Slávek je můj přítel, padla volba na něj.Je známý tím, že je velice pečlivý a důsledný, což se hned na začátku jeho přednášky potvrdilo. Název přednášky „Sbíráme příležitostná razítka“ zněl trochu tajuplně, ale svými ukázkami promítaných skenů poštovních dokladů, ať už to byly obálky, dopisnice vyzdobené pestrostí frankatury, příležitostnými razítky, otisky výplatních strojů, které se střídaly na obyčejných nebo doporučených zásilkách, nás všechny vtahovala do děje. Slávek byl kouzelník tím, co ukázal. Přednáška uběhla tak rychle, že nám bylo líto, že budeme muset kvůli vyměřenému času skončit. Při odchodu padla i taková slova: „Tohle byla poutavá přednáška, ta se nám opravdu líbila.“.


Ukázka několika celistvostí, které byly na přednášce promítány


Za členy našeho klubu chci touto cestou Slávkovi poděkovat a popřát mu do budoucna hodně krásných celistvostí.

Za fotografie děkujeme p. Michalovi Čípelovi.

Pavel Janata, předseda Klubu filatelistů 05-76 Trutnov


 

David Kopřiva – Investice ve filatelii


 

Zámek s vůní benzínu – přednáška v Poštovním muzeu


Zveme vás na zajímavou přednášku pana Jiřího Křížka, ředitele Severočeského muzea v Liberci, o šlechtických automobilech na historických fotografiích. Povídání o knize „Zámek s vůní benzínu“ se koná ve čtvrtek 31.3.2016 v 17 hodin v Poštovním muzeu v Praze v rámci doprovodného programu k výstavě Václav Zapadlík/ Známky s vůní benzínu.

 

Prezentace známky Jeroným Pražský a autogramiáda Renáty Fučíkové


Doprovodná akce k výstavě „Zlatá stuha 2015“. Prezentace známky Jeroným Pražský a autogramiáda Renáty Fučíkové, která se koná 17.2.2016 od 16 hodin v Poštovním muzeu. Návštěvu muzea můžete samozřejmě využít k prohlídce výstavy „Zlatá stuha 2015“.


 

Závodní vozy na Masarykově okruhu – přednáška v Poštovním muzeu


Přednáška Oldřicha Smoly – Závodníci a jejich vozy na Masarykově okruhu v letech 1930-1949 – k výstavě V. Zapadlíka, která se koná 9.2.2016 od 17 hodin v Poštovním muzeu. Povídání doprovodí dobové fotografie a autentické filmové záznamy. Návštěvu muzea můžete samozřejmě využít k prohlídce výstavy Václav Zapadlík/Známky s vůní benzínu.


 

Program akcí v Poštovním muzeu v Praze (leden a únor 2016)


 

„Peking – Paříž“ – povídání o veteránech v Poštovním muzeu


Další doprovodná akce k výstavě V. Zapadlíka, která se koná 13.1.2016 od 17 hodin v Poštovním muzeu.

Přednáška s povídáním Jiřího V. Černého o závodech veteránů.


 

Matchbox ze sbírek UPM – přednáška v Poštovním muzeu


Přednáška s projekcí Mgr. Marie MíčovéMatchbox – ze sbírek UPM k výstavě V. Zapadlíka, která se koná 19.11.2015 od 16 hodin v Poštovním muzeu. Návštěvu muzea můžete samozřejmě využít k prohlídce výstavy Václav Zapadlík/Známky s vůní benzínu, jejíž součástí bude od 14.11.2015 nový exponát motocyklu Čechie 33/Böhmerland zapůjčený z Národního technického muzea.

Zároveň Vás informujeme, že můžete v expozici obdivovat až do 20.11.2015 unikátní exemplář osmdesátibloku modrých Merkurů, který je k vidění jen jednou za několik let. Níže najdete tiskovou zprávu k této výjimečné prezentaci.


 
Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar