Úprava doby doručení obyčejných listovních zásilek


Česká pošta zavedla od února 2020 systém dvourychlostního doručování. Do tohoto data byly všechny listovní zásilky doručovány následující den po podání. Vzhledem ke klesající poptávce po tomto způsobu komunikace nabídla Česká pošta svým klientům prioritní doručení, které zůstalo v režimu dodání následující den po podání, a ekonomické, kdy jsou dopisy a pohlednice doručovány dva dny po podání.

Podle dosavadních zkušeností pouze 7 % klientů preferuje doručení listovní zásilky následující den po podání. Většina využívá ekonomický, byť pomalejší způsob doručení. Vzhledem k trvalému poklesu zájmu o listovní zásilky a s ohledem na zákon DEPO …

Další pokračování si můžete přečíst na tomto odkazu

Zdroj: Česká pošta, s.p.


 

2 Responses to Úprava doby doručení obyčejných listovních zásilek

  1. JP.. napsal:

    Za více peněz méně kvality. Dříve se, zcela nesoučasně, vysvětlovalo slovo optimalizace jako „vyladění, vylepšení, zdokonalení“ Quo vadis Česká pošto ?

     
  2. Ivan Leiš napsal:

    Mám obavy, že by České poště s. p. slušela ještě jedna forma dopravy listovních zásilek, a to D + 14. Několikrát jsem posílal zásilku v režimu D + 1 a došla až za 14 dní. Nejvíc zabolela zpožděná zásilka s rouškami proti kovidu. Kompenzace nákladů ani náznakem.

     

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar