Založení nového filatelistického klubu


V den 100. výročí vzniku Československa, tedy 28. října 2018, byl v Praze založen nový filatelistický klub – Prestige Philately Cluib Prague. Jeho cílem je spojit přední sběratele, znalce a investory ve filatelii, aby svými aktivitami i vahou své osobnosti prezentovali prestiž filatelie ve společnosti a ve veřejném prostoru.

Mezi zakládajícími členy nového klubu je šest držitelů zlatých a velkých zlatých medailí ze Světové výstavy Praga 2018, dále 4 znalci, investoři ve filatelii, přední sběratelé a zároveň osobnosti ze světa podnikání a dalších oblastí. Klub by chtěl mít do 50 členů a je otevřen i zahraničním uchazečům. Hlavním cílem klubu je propagace filatelie jako oboru v médiích, pořádáním výstav a publikační činností.

Více o klubu na jeho webových stránkách

Zdroj: Filatelie č. 3/2019


 

2 Responses to Založení nového filatelistického klubu

  1. J.Kříž napsal:

    Zdravím a vítám založení nového filat. klubu v Praze. Ale jako hlavní cíl prosím zmíněnou propagaci filatelii jako oboru v médiích ale hlavně se zaměřením na mladé začínající filatelisty, prostě získávání mladých chlapců na sbírání poštovních známek, zařazovat do ČT pořady o sbírání poštovních známek, prostě dělat vše pro jejich získání a zakládání kroužků mladých filatelistů. Děkuji.

     
  2. Kolář R. napsal:

    Zdravím, těší mne vznik nového filatelistického klubu. Podíval bych se na věc úbytku sběratelů z jiné stránky. U mě se záliba projevila až po třicítce. Jako nadšenec neživé přírody – (nerosty) jsem kdysi u někoho zahlédl jeho sbírku. Od této chvíle sbírám mimo minerálů i takto námětově zaměřenou filatelii. Ještě bych požádal nově vznklý klub, aby se nesnažil o něco neréálného tzv odtrženého od reality.

     

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Příležitostné razítko - Slavnosti pětilisté růže - Český Krumlov 1 - 21.6. - 22.6.2024
This is default text for notification bar