Tag Archives: Vánoční projížďky Prahou

Klub filatelistů a Vánoční projížďka Prahou 2016


Jako každý rok i letos byla Domem Portus – Život 90, z.ú. pořádána tradiční „Vánoční projížďka Prahou“. Vypraveno bylo 25 autobusů, které vyjížděly ze všech částí Prahy. Jako v předešlých letech, tak i letos měl náš „Klub filatelistů 00-15“ na této akci svého zástupce. Trasu č. 12 vedl náš člen p. Jiří Maier, který měl jako spolupracovníky – paní Janu Hrdinovou a Zuzanu Ipserovou a pana Petra Bernata, za DP se jako řidič zúčastnil pan Zika. Účastníci projížďky nastupovali v Malešicích, Zahradním městě, Spořilově a Roztylech.

 

Klub filatelistů a Vánoční projížďka Prahou 2015


ZIVOT_LOGODne 12.12.2015 od 12:00 hod. proběhla další tradiční „Vánoční jízda Prahou“ – v pořadí již dvacátáčtvrtá (členové klubu se zúčatnují po dvanácté jako dobrovolníci), kterou pořádá Život 90 – Dům Portus, ve spolupráci se svými sponzory, pro své klienty. V letošním roce bylo vypraveno 25 autobusů.

Fotogalerie, kterou najdete pod tímto textem, zachycuje průběh jízdy autobusu č.11.

Trasa začala v Hloubětíně a další účastníky jsme postupně přibrali na Spojovací, Českomoravské a na Karlínském náměstí. Letošní trasa vedla z Karlínského náměstí do obce Máslovice do tamějšího muzea, kde je každoročně vystaven betlém vytvořený z cca 250 kg másla. Po průjezdu tunelem Blanka byl naším dalším cílem kostel sv. Matěje v Praze 6 (vznikla zde tradice „matějské poutě“), kde je vystaveno několik betlémů, největší z nich je z perníku. Cestou na Hradčanské náměstí jsme projeli trasou první trolejbusové linky v Praze – od sv. Matěje k vozovně Střešovice. Po prohlídce jesliček v Klášteře u Kapucínů vedla naše cesta na Hradčanské náměstí – kde jsme se nezdrželi , neb se zde konala jakási demonstrace.

 

Klub filatelistů a Vánoční projížďka Prahou 2014


Vrátíme se ještě do času předvánočního, kdy jsme se v sobotu 13. prosince 2014 už pojedenácté ZIVOT_LOGOzapojili do organizace projížďky vánoční Prahou, kterou každoročně pořádá sdružení Život 90. V rámci spolupráce se letos vánoční projížďky zúčastnili naši členové Jirka Maier a Ladislav Čechák coby “vedoucí” dvou z více než dvaceti autobusů, které se seniory a s pohybově méně zdatnými občany cestují po zajímavých místech Prahy a umožňují jim zažít předvánoční atmosféru v typických pražských lokalitách (Pražský hrad, Staroměstské náměstí, Loreta atd.).

Nechyběla ani tradiční návštěva obce Máslovice s prohlídkou „máslového“ betlému, který najdete na následujícíh fotografiích.

 

Klub filatelistů a Vánoční projížďka Prahou 2013


LOGO_KF0015_03aV sobotu 14. prosince 2013 jsme se už podesáté zapojili do organizace projížďky vánoční Prahou, kterou každoročně pořádá sdružení Život 90. V rámci naší spolupráce s „Životem 90“ seZIVOT_LOGO zúčastňují 2 – 4 naši členové coby „vedoucí“ autobusů, které se seniory a s pohybově méně zdatnými občany cestují po zajímavých místech Prahy a umožňují jim zažít kouzelnou předvánoční atmosféru v typických pražských lokalitách (Pražský hrad, Staroměstské náměstí, Vyšehrad atd.). Projížďky se tentokrát zúčastnili Ing. Pravoslav Kukačka a Jiří Maier.

Za poskytnuté fotografie děkujeme Dagmar Kubové a Josefu Kubovi, kteří zdokumentovali atmosféru této akce svým fotoaparátem.

Podrobněji o akci Vánoční projížďka Prahou viz Život 90.

Autor: Ladislav Čechák


 
Dnes (tedy 20.1.2022) je emisní den
This is default text for notification bar