Klub filatelistů a Vánoční projížďka Prahou 2016


Jako každý rok i letos byla Domem Portus – Život 90, z.ú. pořádána tradiční „Vánoční projížďka Prahou“. Vypraveno bylo 25 autobusů, které vyjížděly ze všech částí Prahy. Jako v předešlých letech, tak i letos měl náš „Klub filatelistů 00-15“ na této akci svého zástupce. Trasu č. 12 vedl náš člen p. Jiří Maier, který měl jako spolupracovníky – paní Janu Hrdinovou a Zuzanu Ipserovou a pana Petra Bernata, za DP se jako řidič zúčastnil pan Zika. Účastníci projížďky nastupovali v Malešicích, Zahradním městě, Spořilově a Roztylech.

Po přivítání účastníků jménem Domu Portus začala vlastní projížďka. Jako první zastávku jsme navštívili Muzeum másla v Máslovicích, kde již byl tradičně vystaven betlém vyrobený z másla. Tentokrát bylo na jeho výrobu použita 20 kg másla. Tento betlém bude k vidění cca do konce ledna 2017.

Poté jsme cestou ke kostelu sv. Matěje na Praze 6 ukázali nový Trojský most a projeli tunelem Blanka. V kostele sv. Matěje byl tradičně vystaven perníkový betlém a několik menších betlémů z různých materiálů.

Dále naše cesta pokračovala podle památníku na první trolejbusovou trať v Praze ke Klášteru Kapucínů na Hradčanech a do kláštera Benediktínek na Bílé hoře s překrásnou křížovou kaplí.

A to se již setmělo a započala naše poslední část projížďky a jízda slavnostně osvětlenou Prahou zpět k domovům účastníků. Jízdy se zúčastnilo 16 klientů Domu Portus – Života 90.


Fotogalerii si můžete stáhnout ve formátu ZIP:

Autor J.Maier


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar