17. pražská muzejní noc v Poštovním muzeu (15.6.2024)


V sobotu 15.6.2024 proběhne již tradiční akce Pražská muzejní noc, při které mohou návštěvníci v nočních hodinách navštívit řadu míst, a to i takových, která nejsou běžně pro veřejnost přístupná. Podrobnější informace, jako jednotlivá místa, připravené programy a další aktuality naleznete na webu Pražská muzejní noc

Do akce se zapojí také Poštovní muzeum, které můžete v rámci této akce navštívit od 19 do 23 hod. Bude zde možnost prohlídky výstavy Známky, vlaky, cesty, boudy, konané při příležitosti nedožitých 90. narozenin malíře Jiřího Boudy. Výstava připomene jeho rozsáhlou tvorbu s tématy techniky a hromadné dopravy, zejména železniční. Vlaky se staly hlavním námětem jeho obrazů, ilustrací, grafik a exlibris. Další uměleckou oblastí jeho díla byla tvorba poštovních známek. Vystaveny budou výtvarné návrhy, liniové rozkresby, rytecké desky, poštovní známky, obálky prvního dne a dopisnice ze sbírek Poštovního muzea. Doplňkem k této stovce předmětů s poštovní tematickou bude Boudova volná tvorba ze sbírek jeho syna Martina Boudy – obrazy, litografie a grafiky vytvořené technikou suché jehly, ale také vhodně artefakty z železničního prostředí.

Jistou specialitou bude workshop – tisk pohlednice (pouze do 22 hod.). V ateliéru muzea si návštěvníci vytvoří vlastní pohlednici jednoduchou grafickou technikou – tiskem z výšky. V muzejní prodejně si pak budou moci zakoupit poštovní známky a originálním pozdravem z muzejní noci potěšit své blízké či přátele. Tato akce bude vhodná i pro děti.

Podrobnosti o Jiřím Boudovi najdete na tomto odkazu


Ukázky poštovních známek – autor výtvarného návrhu: Jiří Bouda

Zdroj: https://www.prazskamuzejninoc.cz/
Zdroj obrázků známek: Česká pošta, s.p.
Zdroj obrázku Jiřího Boudy: Wikipedie (autor portrétu Jindřich Nosek)


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Příležitostné razítko - Slavnosti pětilisté růže - Český Krumlov 1 - 21.6. - 22.6.2024
This is default text for notification bar