80.výročí zavedení autopošty v Československu


Ve čtvrtek 7.12.2017 se uskutečnilo poslední klubové setkání s přednáškou v tomto roce, tentokrát na téma 80. výročí zavedení autopošty v Československu. Přednášející Jiří Horák a Vilém Bulant seznámili přítomné se základními pojmy a připomněli uvedení autopošty do provozu, následovaly ukázky jejího provozu ve vybraných evropských zemích. Dále byly promítnuty obrázky vozidel a razítek, která se tehdy používala.


Pro ty z vás, kteří jste se přednášky nemohli zúčastnit, nabízíme celou prezentaci ke stažení (formát PDF – 51 listů) na níže uvedeném odkazu:


Na autopoštu nezapomněl ani časopis Filatelie, kde v roce 2003 vycházely články na pokračování, jejichž autory byli Jiří Horák, Vilém Bulant a Jan Švehla. Seriál článků najdete v číslech Filatelie 1-6/2003 s názvem Československé a české autopošty od roku 1945.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Starší příspěvky:
Pozvánka odboru známkové tvorby České pošty, s.p. – 13.12.2017

Srdečně Vás zveme na 95. výstavku odboru známkové tvorby České pošty, s.p., která bude pořádána tradičně v den vydání poštovních...

Výstava „Slovenská pošta – 25 – rok za rokom“

Slovenská pošta, a.s., Poštové múzeum Vás srdečne pozýva na výstavu pod názvom „Slovenská pošta – 25 – rok za rokom“...

Blahopřejeme Karlu Dvořákovi k jeho osmdesátinám

Dnes oslavuje osmdesátiny malíř a grafik Karel Dvořák (*7.12.1937). Je absolventem Vyšší školy uměleckého průmyslu - ateliéru užité grafiky a...

Zavřít