Category Archives: Prázdniny na cestách

Postřehy z prázdninových cest


Tam, kde se poštovní schránky rozrůstají


 

Prázdninové vzpomínky z cest za poštovní historií (3)


V září minulého roku jsem se na našich stránkách začal dělit s našimi čtenáři o dojmy z cest do ciziny hlavně a výlučně za poštovní historií. Ve dvou příspěvcích doplněných bohatým fotografickým materiálem jsem přiblížil zájemcům blízké Rakousko (oblast Wachau). Rok se překulil a stojíme před krásným obdobím velkých prázdnin a časem letních dovolených. Proč si nepřipomenout hezká místa a zastavit se v čase, který tak věrně a zajímavě přibližuje poštovní historie někdy i svou přítomností. Prázdninový čas vysloveně k podobným zastavením vybízí … Navíc se odpoutáme od zásobníků, lup a pinzet, odborné literatury, abychom se k nim zase po několika týdnech vrátili.


 

Prázdninové vzpomínky z cest za poštovní historií (2)


Jak jsem již v prvním prázdninovém zastavení v Kremži avizoval, při výstupu z lodi plující po Dunaji vás zastaví sestava propagačních panelů, které turista nemůže minout. Tím spíš filatelista. Jeho oko přilákají zvětšeniny poštovních známek a sada barevných pohlednic z lícové i rubové strany včetně známek a razítek mezi nimiž nechybějí ani kašety turistických provozovatelů. Vše má vztah k oblasti, kde se Kremže nachází v oblasti Wachau, k níž tvoří jakousi vstupní bránu …. Nápaditá propagace.


 

Prázdninové vzpomínky z cest za poštovní historií (1)


Prázdninové období se překulilo do normálních kolejí všedního života. Zůstaly jen vzpomínky a zážitky doplněné dokumentárními momentkami. První zastavení je v Kremži u historického zájezdního hostince, významným místem poštovnictví od 16. století.

 
Setkání Společnosti knihtiskových známek - 20.4.2024 (sobota)
This is default text for notification bar