Postřehy z prázdninových cest


Tam, kde se poštovní schránky rozrůstají


COREOS_01V řadě zemí se v čase snižuje počet poštovních schránek, Českou republiku nevyjímaje. V některých zemích nejenže poštovní schránky stagnují, ale jejich počty se zvětšují. Mezi ně patří Španělské království. Kromě klasických žlutých schránek – kovových stojanů se začaly objevovat nové typy schránek, které jsou majetkem španělské poštovní správy. Zajímavé je si přiblížit, kde se tyto schránky objevují – zejména v maloobchodních COREOS_02prodejnách, které prodávají i pohlednice společně s výplatními známkami. Jsou lehce přenosné a jsou vyrobeny z umělé hmoty – mají oficiální barvy španělské pošty – žlutou doplněnou o modrou barvu. Ve srovnání s oficiálními stacionárními poštovními schránkami mají jiný výběrový režim.

Jednak jsou určeny jen pro dopisy a pohlednice. Dále mají jiné denní výběry (zpravidla jednou za týden v jednu určenou hodinu).

Jak jsem si ověřil, pošta podaná v oficiálních schránkách je rychlejší než pošta podaná v těchto umělohmotných schránkách. Nicméně se jedná o dobrou doplňkovou službu, která vám ušetří cestu na španělské pošty a čekání v delších frontách …

Autor: Ivan Leiš


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar