Ceny FEPA 2019 (2)


Federace evropských svazů (FEPA – Federation of European Philatelic Associations) je evropskou institucí, která sdružuje evropské filatelistické svazy (fepanews.com).

Každým rokem uděluje rada FEPA 3 medaile v oblasti filatelie:

  • Medaile FEPA za službu filatelii

  • Medaile FEPA za výjimečnou podporu organizované filatelie

  • Medaile FEPA za výjimečné studium a výzkum


Medaile FEPA za službu filatelii


Chris King (Velká Británie)

Chris King je jedním z předních filatelistů své generace a významně přispěl téměř ke všem aspektům filatelie. Byl prezidentem Královské filatelistické společnosti v Londýně a hrál ústřední roli ve všech aspektech nedávného projektu přemístění Společnosti do nových prostor v londýnské City. Dohlíží také na sbírky společnosti, včetně muzea filatelistické historie. Je členem rady voleb do role významných filatelistů a několik jeho exponátů získalo Velké zlaté medaile. Získal také řadu cen, včetně medaile Evropského parlamentu za Filatelii a Lichtenštejnské ceny. Je to vášnivý cestovatel a navštívil filatelisty v mnoha zemích světa a povzbuzoval je. Jeho přístup je vždy inovativní a povzbuzující a představuje nejlepší tradice filatelie pro sdružování lidí všech národů.


Medaile FEPA za výjimečnou podporu organizované filatelie


Carlo Giovanardi (Itálie)

Carlo Giovanardi byl členem italského parlamentu. V Itálii intenzivně a plodně propagoval a podporoval filatelii a pokračoval i poté, co opustil parlament. Je zakladatelem a předsedou „Přátelské filatelistické skupiny poslanců“, koncipoval a propagoval prestižní filatelii, historii a poštovní výstavy o různých obdobích italské historie v Poslanecké sněmovně v Palazzo del Quirinale, sídle prezidenta Italské republiky a v San Marinu. Tyto výstavy byly také dokumentovány. Dále předložil a schválil zákon proti padělání známek zaměřený na podvádění sběratelů. Také vede a stále provádí rázné politické kampaně, které upozorňují na legislativní ustanovení, která jsou pro filatelii škodlivá.


Medaile FEPA za výjimečné studium a výzkum


Henrik Mouritsen (Dánsko)

Výzkum Henrika Mouritsena se týká historie dánské poštovní služby od 1. ledna 1875 do Římské smlouvy UPU z 1. října 1907. Dvojjazyčná, dánsko-anglická, publikace zahrnuje všechny předpisy a sazby UPU ve francích a centimech pro všechny typy domácích i mezinárodních poštovních zásilek za prvních 32 let existence UPU. Komplexní zpracování všech předpisů UPU pro všechny typy pošty nebylo dosud publikováno ve filatelistické literatuře žádné země. Všechna fakta v knize jsou spojena s původními současnými zdroji. Dále obsahuje podrobný seznam vzácných dánských domácích sazeb a čerpá také z podrobného registru dánského poštovního dědictví zaslaného do zahraničních destinací, který je sestavován od roku 1990. Pět svazků je doplněno šestým svazkem, který je k dispozici pouze v prémiové edici, která obsahuje na 73 stranách rady, jak vylepšit filatelistický exponát ve třech různých třídách: tradiční, poštovní historie a poštovní služby.

WEB o knize


Soutěžícím (v abecedním pořadí země) bylo uděleno osvědčení:

  • Hans-Werner Salzmann (Německo)

  • Witold Mikołajczyk (Polsko)

  • Calin Marinescu (Rumunsko)

  • Mehmet Akan a Timur Kuran (Turecko)

  • Edward Klempka (Velká Británie)


Zdroj: FEPA – Federation of European Philatelic Associations (fepanews.com)


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nová emise známek - 12.6.2024
This is default text for notification bar