Česká pošta, s.p. – Věstník


Kromě Poštovních věstníků Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) vydává i další věstník Česká pošta s.p. Zatímco Poštovní věstník ČTÚ zveřejňuje jen rozhodnutí ČTÚ v oblasticeska_posta poštovních služeb a informuje o vydání poštovních známek, Věstník – informace pro veřejnost, který vydává Česká pošta s.p. je více podrobnější a rozsáhlejší. Vychází elektronicky též jedenkrát měsíčně a lze jej najít na elektronických webových stránkách České pošty www.ceskaposta.cz (Úvodní stránka … O české poště … Věstníky a změny poštovních podmínek). Na stránkách najdeme tyto věstníky v celkovém znění od roku 2007. Poslední věstník roku 2013 (částka 13) nese datum 20. 12.2013, první číslo roku 2014 (částka 1 má datum 24.1.2014).

Věstníky České pošty s.p. přinášejí poštovní podmínky a jejich změny, vydaná příležitostná razítka, cenné nálepky APOST, zřízení výdejních míst, zřízení partnerů, zřízení respektive zrušení či dočasní uzavření pošt včetně zřízení provozoven, vydání R-nálepek, vydání poštovních známek a organizační nařízení.

Tento věstník vydává Česká pošta s.p. (odbor poštovní licence a informace) se sídlem v Praze 1. Patří mezi důležitá média nepostradatelná pro filatelisty a zájemce o specializované obory včetně poštovní historie a historie poštovnictví.

VESTNIK_CP_INFORMACE_PRO_VEREJNOST

Autor: Ivan Leiš


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Příležitostné razítko - Slavnosti pětilisté růže - Český Krumlov 1 - 21.6. - 22.6.2024
This is default text for notification bar