Internetové muzeum Franze Josefa I.


Navštivte První internetové MUSEUM císaře Franze Josefa I., Wilhelma II. a první světové války.

Od roku 2012 mají zájemci o Rakousko-Uherskou monarchii unikátní možnost navštívit První internetové museum na adrese www.franz-josef.cz.V současné době díky kulatému výročí Velké války asi nejzajímavější jsou polní pošty na adrese www.franz-josef.cz. Doposud tuto zajímavou a rozsáhlou výstavu navštívilo celkem 181492 návštěvníků (jen tento týden, který ještě není u konce, jich bylo 716).

Na začátku je nejlepší si přečíst „Poselství webu“. Hlavním krédem je „narovnání křivého náhledu na období vlády Franze Josefa I.“, kromě dalších cílů. Poté si můžete zvolit, co vás zajímá.FRANZ_JOSEF Web obsahuje několik rubrik. Nejzajímavější pro filatelisty je pochopitelně rubrika MUSEUM SBÍRKA. V několika částech se plně ponoříte do atmosféry doby monarchie. Najdete zde nepřeberné množství pohlednic, dobových předmětů, ukázky chladných zbraní, knihy, filatelii, obrazy a dekrety, noviny a časopisy, lodní poštu a hymnu monarchie. Jsou zde i texty zejména z 1. světové války. Museum je interaktivní. Jednou ze zajímavých interakcí je uvedení filmu z pohřbu mocnáře. Autoři webu uvádějí, že v současnosti je možno vidět 23000 obrázků.  Záslužná je i vysoká kvalita zobrazených (naskenovaných) „exponátů“ a skutečnost, že na úvodním slovu každá rubrika je uvedena slovním úvodem. Ilustrace jsou pečlivě popsány. Je poznat, že ke spolupráci byli přizváni odborníci.

Zájemcům o historii monarchie, jejich představitelů, ale i německého císaře Wilhelma II., Velké války a nejen filatelistických zajímavostí na celistvostech nezbývá než tento kvalitní web vřele doporučit.

Autor: Ivan Leiš


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar