Česká pošta zřídila virtuální pobočku


Zákazníci České pošty byli v minulých dnech obohaceni o novou internetovou službu – virtuální pobočku. Pobočka usnadňuje přístup ke všem službám a to kdykoliv, kdy ji zákazník potřebuje. Služby lze dohledat na adrese www.postaonline.cz. Systém umožňuje snadný a rychlý přístup ke všem elektronickým službám.

Pošta má otevřeno 24 hodin a 7 dní v týdnu.

Nabízí inovované aplikace s rozšířenými funkcemi. Využívání služeb vyžaduje minimální um v oblasti elektronickýchPOSTA_ONLINE úkonů a registračních postupů. Zajímavý je hned vstupní krok, který nás zavede do virtuální pošty s několika přepážkami s různými službami, které se podobají struktuře České pošty – služby při podání, služby při dodání, e-Government, eShop, ostatní služby, informace.

Zájemce o historii a současnost naší pošty nejvíce bude jistě zajímat přepážka Služby při podání, která obnáší podání online, MMS pohlednice, dopis Online a odvoz balíků.

Zastavme se u Dopisu Online – vytvořená korespondence se už nemusí tisknout, vkládat do obálky, lepit známky, vyjíždět otisky výplatních strojů, nosit dopisy do schránky. Vše stačí několika kliky uložit ve formátu PDF. Služba dopis Online vloží zprávu do obálky a odešle adresátovi. Mohou se odesílat nejen obyčejné psaní, ale i doporučené zásilky do České republiky a po Evropě (vybraná teritoria).

Jaké jsou výhody této služby?

Shrňme je: elektronické ceska_postapodávání zásilek z kteréhokoliv místa na světě, rychlé doručení kamkoliv v České republice (po Evropě do vybraných států), možnost připojit elektronický podpis, možnost zpětné a hromadné úhrady zásilek odeslaných prostřednictvím této služby a mít přehledný seznam o odeslaných zásilkách.

K politování jen sběratel přijde zkrátka – žádná celistvost se známkou, razítkem, výplatním otiskem, nálepkami, poznámkami pošty … prošlá poštovním provozem.


Dále dodávám, že od 1. 3. 2014 Česká pošta spustila i novou podobu svých stránek (www.ceskaposta.cz). Byla vylepšena grafika, zpřehlednila se struktura a uživatel je lépe intuitivně veden.

Autor: Ivan Leiš


 

2 Responses to Česká pošta zřídila virtuální pobočku

 1. Diviš Václav napsal:

  Problém je, že se změnou skladby stránek ČP se ztratily všechny původní odkazy,
  D.V.

   
  • webmaster napsal:

   Dobrý den pane Diviš.
   Tento problém jsem také řešil a vyřešil.
   Musely se upravit všechny odkazy na obrázky (razítka, R-nálepky a další), umístěné na stránkách České pošty. Já jsem upravoval něco málo přes 200 odkazů. Upravuje se (resp. přidává se slovo „filatelie.“ – i s tou tečkou) do adresy http://ceskaposta.cz. Takže konečná adresa je http://filatelie.ceskaposta.cz/ a další část odkazu je stejná. Je to otravná práce, ale nic s tím nenaděláme.
   Příjemný den
   Jiří Marko – webmaster

    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Setkání Společnosti knihtiskových známek - 20.4.2024 (sobota)
This is default text for notification bar