Category Archives: Aktuality

Autogramiáda akademického malíře Pavla Sivka – 2.2.2023


Srdečně Vás zveme na autogramiádu akademického malíře Pavla Sivka, autora mnoha poštovních známek, dopisnic a příležitostných razítek.

  • Kde? Dům Portus, Karoliny Světlé 18, Praha 1, 1. patro před sálem Dřevák

  • Kdy? 2. února 2023

  • V kolik? 15:30 – 16:30 hod.

Výbor Klubu filatelistů,
sběratelů specializovaných oborů, 00-15 Praha,
pobočného spolku Svazu českých filatelistů, z.s. 

Dvě ankety České pošty a časopisu Filatelie


Anketa o nejkrásnější české ruční příležitostné razítko roku 2022


Jedná se již o 30. ročník této ankety. Každý účastník má dva hlasy – může tedy hlasovat pro dvě razítka. To, které obdrží v celkovém součtu nejvíc hlasů bude vyhlášeno za nejkrásnější české ruční příležitostné razítko roku 2022. Účastníci ankety obdrží suvenýr ankety, který bude rozeslán zhruba ve 2. čtvrtletí roku 2023.

Vyobrazená razítka najdete v časopise Filatelie č. 1/2023 na straně 46.

Vyplněný originální kupon zašlete do 28. února 2023.


Anketa o nejkrásnější obálku prvního dne roku 2022


V roce 2022 vyšlo celkem 35 FDC.

Vyobrazené FDC najdete v časopise Filatelie č. 1/2023 na straně 42-44.

Vyplněný originální kupon zašlete do 28. února 2023.


Další informace a oba hlasovací kupony najdete v časopise Filatelie č. 1/2023

     

Zdroj: Časopis Filatelie č. 1/2023


 

Česká pošta bude kandidovat na prezidentku republiky


S blížícím se koncem mandátu současného prezidenta republiky se objevují různé spekulace a pokusné balónky, kdo by jej mohl v čele státu nahradit. Vzhledem k neúprosnému času, který do přímé volby nejvyššího ústavního činitele zbývá, se ke kandidatuře oficiálně dnešním dnem hlásí Česká pošta.

Představa, že se na poslední chvíli objeví Blanický rytíř a bude zvolen, je nepravděpodobná. Česká pošta ohlašuje svoji kandidaturu v předstihu, aby si každý z jejích klientů (občanů) mohl v klidu rozhodnout, zda ji svým hlasem v lednu 2023 podpoří či nikoli.

Ústavně-právní úvahy o tom, že kandidovat může jen občan České republiky starší 40 let, se dají vyložit různě. Česká pošta bude kandidovat jako osoba. Sice právnická, ale osoba. A poštovnictví je známé již minimálně staletí, s věkem tedy také nebude problém. Česká pošta se nebude spoléhat na podpisy poslanců či senátorů, ač jsou všichni jejími zákazníky, ale plánuje během jednoho dne sesbírat 50 tisíc podpisů občanů, díky kterým pak bude připuštěna ke kandidatuře.

Další podrobnosti najdete v pokračování textu

Zdroj: @Česká pošta, s.p. 

Ceny vnitrostátních a mezinárodních poštovních služeb platné od 1.2.2019


Česká pošta, s.p. upravuje od 1.2.2019 nové ceny vnitrostátních a mezinárodních poštovních služeb a nové ceny písmenových známek ‚A‘, ‚E‘ a ‚Z‘. Součástí této informace je výňatek z nového ceníku, který si můžete stáhnout ve formátu XLSX.

 

 

Zdroj: Česká pošta, s.p.


 

POŠTA PRAHA 012 – HRAD


V neděli, 28.10.2018, bude na poště Praha 012 – Hrad k dipozici příležitostné razítko a R-nálepka ke 100. výročí vzniku Československé republiky.

 

Zpravodaj – Klub filatelistů 06-10 Žďár nad Sázavou


Na webových stránkách KF 06-10 si přečtěte ZPRAVODAJ Klubu filatelistů 06-10 Žďár nad Sázavou. Najdete v něm:

  • informaci o připravované výstavě 100 let státnosti na poštovních známkách,

  • nově zřízené pošty PARTNER,

  • tvorba ak. malíře Ranného ve Žďáře,

  • Francotyp pošty Žďár nad Sázavou 2 a další informace.

Zpravodaj najdete na tomto odkazu

Zdroj: KF 06-10 Žďár nad Sázavou


 

Příležitostná vlaková pošta Praha – Most


Přinášíme vám pozvánku na akci, kterou pořádá Českojiřetínský spolek. Pokud máte zájem o tuto službu, dodržujte prosím pokyny Českojiřetínského spolku, které jsou zde uvedeny.


PŘÍLEŽITOSTNÁ VLAKOVÁ POŠTA PRAHA – MOST

sběr zásilek
od středy 21.6.2017 do soboty 24.6.2017 (12:00 hod.)

v ČD Centru hlavního nádraží Praha, Wilsonova 300/8.

Zásilky budou přepraveny 24.6.2017 z Prahy do Mostu rychlíkem „R608 Bílina“


Informace o Českojiřetínském spolku najdete zde.


Další pokyny a podrobnější informace o celé akci najdete v příloze:


Upozorňujeme, že tuto akci neorganizuje Česká pošta, to znamená, že vám nezprostředkuje sběr těchto zásilek, ani přepravu zásilek.


 

AIESEC – 50 let existence v České republice


AIESEC_LOGOLetos v březnu uplyne 50 let od přijetí Československa do Mezinárodního sdružení ekonomických a obchodních vysokých škol AIESEC. Stalo se to za účasti naší delegace, ve které byli ing. Aleš Bartoš, referent mezinárodního oddělení ÚV ČSM a Miloš Motoška, student VŠE, fakulty obchodní, směr zahraniční obchod na Kongresu AIESEC v Tel Avivu.

Návrh podali zástupci AIESECu Spolková republika Německo podporováni AIESECem Finsko. 25 let AIESEC - otisk výplatního strojeČeskoslovensko bylo přijato. Letos si připomínáme 50 let od tohoto okamžiku. Tato organizace, která má za hlavní cíl výměny studentů ekonomických a obchodních směrů v mezinárodním měřítku. České sdružení bylo průlomem v době, kdy se lámaly ledy. Odborné výměny mohly začít. Místní výbory byly zřízeny na pražské VŠE a bratislavské VŠE. Organizace ustála tlaky v pozdější letech na její zrušení či omezení a existuje bez přerušení dodnes ku prospěchu ekonomické akademické obce.

Jediným filatelistickým materiálem, který tuto organizaci připomíná u nás je zatím otisk soukromého výplatního stroje (soustava Postalia) z roku 1991, který reprodukuji, vzniklý péčí Stolní společnosti výplatních otisků k 25. výročí vzniku.

Autor: ing. Ivan Leiš


 

Elektrická telegrafie na stránkách Historického obzoru


 

Sdělení oddělení známkové tvorby České pošty, s.p.


ceska_postaNa základě jednání mezi Českou poštou, s.p., známkovou tvorbou a Ing. W. Müllerem, předsedou Svazu českých filatelistů bylo v letošním roce nabídnuto, že Česká pošta umožní pořadatelům mezinárodních výstav poštovních známek objednat si na své náklady původní otisk ocelové destičky sloužící k výrobě výstavních poštovních známek. Účelem tohoto tisku je zhotovit důstojnou přílohu výstavního katalogu mezinárodní výstavy. Počet kusů těchto atraktivních příloh je totožný s nákladem výstavního katalogu. V případě mezinárodní česko-německé výstavy Chomutov šlo o 1200 ks.

Účelem spojení s výstavním katalogem je nabídnout organizátorům výstavy hodnotnou součást výstavního katalogu a návštěvníkům výstavy možnost zakoupit si katalog s pamětním listem, jehož součástí je otisk původní rytecké destičky. Česká pošta neměla a nemá v úmyslu náklad přizpůsobovat komerčnímu zájmu, ale ocenit návštěvníky mezinárodních výstav.

Podobně bude postupováno i u mezinárodní česko-slovenské výstavy Žďár nad Sázavou 2016. Příležitostné tisky vznikají na objednávku organizačního výboru mezinárodní výstavy v dohodnutém počtu jako součást výstavního katalogu a Česká pošta je tudíž nemůže a nebude distribuovat, a to ani přes zásilkovou službu „Služby filatelistům“, Karlovy Vary.

Břetislav Janík
vedoucí samostatného oddělení známková tvorba České pošty, s.p.


[stextbox id=“info“]

Chomutov_2015Informace předsedy organizačního výboru výstavy Chomutov 2015

Katalogy včetně příloh jsou vyprodány !!!

MVDr. Václav Svoboda

[/stextbox]

 
Příležitostné razítko - Slavnosti pětilisté růže - Český Krumlov 1 - 21.6. - 22.6.2024
This is default text for notification bar