Česká pošta bude kandidovat na prezidentku republiky


S blížícím se koncem mandátu současného prezidenta republiky se objevují různé spekulace a pokusné balónky, kdo by jej mohl v čele státu nahradit. Vzhledem k neúprosnému času, který do přímé volby nejvyššího ústavního činitele zbývá, se ke kandidatuře oficiálně dnešním dnem hlásí Česká pošta.

Představa, že se na poslední chvíli objeví Blanický rytíř a bude zvolen, je nepravděpodobná. Česká pošta ohlašuje svoji kandidaturu v předstihu, aby si každý z jejích klientů (občanů) mohl v klidu rozhodnout, zda ji svým hlasem v lednu 2023 podpoří či nikoli.

Ústavně-právní úvahy o tom, že kandidovat může jen občan České republiky starší 40 let, se dají vyložit různě. Česká pošta bude kandidovat jako osoba. Sice právnická, ale osoba. A poštovnictví je známé již minimálně staletí, s věkem tedy také nebude problém. Česká pošta se nebude spoléhat na podpisy poslanců či senátorů, ač jsou všichni jejími zákazníky, ale plánuje během jednoho dne sesbírat 50 tisíc podpisů občanů, díky kterým pak bude připuštěna ke kandidatuře.

Další podrobnosti najdete v pokračování textu

Zdroj: @Česká pošta, s.p. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Setkání Společnosti knihtiskových známek - 20.4.2024 (sobota)
This is default text for notification bar