Sdělení oddělení známkové tvorby České pošty, s.p.


ceska_postaNa základě jednání mezi Českou poštou, s.p., známkovou tvorbou a Ing. W. Müllerem, předsedou Svazu českých filatelistů bylo v letošním roce nabídnuto, že Česká pošta umožní pořadatelům mezinárodních výstav poštovních známek objednat si na své náklady původní otisk ocelové destičky sloužící k výrobě výstavních poštovních známek. Účelem tohoto tisku je zhotovit důstojnou přílohu výstavního katalogu mezinárodní výstavy. Počet kusů těchto atraktivních příloh je totožný s nákladem výstavního katalogu. V případě mezinárodní česko-německé výstavy Chomutov šlo o 1200 ks.

Účelem spojení s výstavním katalogem je nabídnout organizátorům výstavy hodnotnou součást výstavního katalogu a návštěvníkům výstavy možnost zakoupit si katalog s pamětním listem, jehož součástí je otisk původní rytecké destičky. Česká pošta neměla a nemá v úmyslu náklad přizpůsobovat komerčnímu zájmu, ale ocenit návštěvníky mezinárodních výstav.

Podobně bude postupováno i u mezinárodní česko-slovenské výstavy Žďár nad Sázavou 2016. Příležitostné tisky vznikají na objednávku organizačního výboru mezinárodní výstavy v dohodnutém počtu jako součást výstavního katalogu a Česká pošta je tudíž nemůže a nebude distribuovat, a to ani přes zásilkovou službu „Služby filatelistům“, Karlovy Vary.

Břetislav Janík
vedoucí samostatného oddělení známková tvorba České pošty, s.p.


Chomutov_2015Informace předsedy organizačního výboru výstavy Chomutov 2015

Katalogy včetně příloh jsou vyprodány !!!

MVDr. Václav Svoboda


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Starší příspěvky:
PSČ – fenomén poštovního provozu

PSČ - fenomén poštovního provozu (předchůdci, vznik a historie) Poštovní směrovací čísla jsou velkým fenoménem poštovního provozu, který vznikl ve...

Legiovlak vyjel na cesty

Před časem jsme informovali o zřízení Legiovlaku (popřípadě zde), připomínajícího 100 let od zřízení heroických československých legií. Sen se stal...

Výstava EUROPHILEX 2015 skončila

 

Zavřít