Pozvánka odboru známkové tvorby České pošty, s.p. – 24.9.2014


Srdečně Vás zveme na 49. výstavku odboru Známková tvorba České pošty, s.p., která bude pořádána ve středu 24. září 2014 v 15:15 hodin v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy Hlavní pošty Praha 1 (ochoz nad dvoranou – jako obvykle). Budete mít tentokráte výjimečnou možnost dozvědět se, jak ve skutečnosti fungují komise, které schvalují emisní plán a které výtvarně řeší návrhy poštovních známek. Tato akce ještě nikdy nebyla pořádána. Hosty odboru známková tvorba budou:


Ing. Jiří Řehola, ředitel odboru poštovních služeb a služeb informační společnostiIng. Jiří Řehola
Představení Komise pro přípravu emisního plánu poštovních známek – MPO ČR
Na základě § 35 odst. 1 zákona č. 29/2000 Sb., o poštovních službách a o změně některých zákonů (zákon o poštovních službách), ve znění zákona č. 95/2005 Sb. a zákona č. 110/2007 Sb. je Ministerstvo průmyslu a obchodu vydavatelem poštovních známek. Podněty a návrhy na vydání poštovních známek, zejména otázky námětové skladby emisního plánu, odborně posuzuje a projednává Komise pro přípravu emisního plánu poštovních známek, která byla zřízená na základě opatření ministra průmyslu a obchodu. Komisi tvoří zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, dalších ministerstev s vazbou na známkovou tvorbu, České pošty, s.p. a další odborníci, a to zejména historici, výtvarníci, výtvarní teoretici a zástupci filatelistických organizací.


Akad. malíř Jan Kavan, předseda Komise pro výtvarné řešení poštovních známekJan Kavan - grafik, malíř a ilustrátor
Představení Komise pro výtvarné řešení poštovních známek – Česká pošta, s.p.
Činnost komise upravuje Rozhodnutí generálního ředitele České pošty, s.p. č. 82/2013 Jmenování komise pro výtvarné řešení poštovních známek ze dne 19. 3. 2013, Čj.: ČP/42381/2013/ZT.
Emisní plán schválený komisí pro přípravu emisního plánu MPO ČR komise odborně posuzuje, pro jednotlivá témata stanovuje výtvarníky a rytce, posuzuje průběžný stav přípravy známkové tvorby a vybírá definitivní podobu poštovních známek a dopisnic. Komisi tvoří výtvarníci a rytci, zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, odborných útvarů České pošty, s. p., představitel Poštovní tiskárny cenin Praha a. s. a zástupce Svazu českých filatelistů. Emisní plán poštovních známek je výrobně připravován průběžně se zhruba půlročním předstihem před datem vydání a se čtvrtletní kontrolou stavu zajištění výroby známek a dopisnic ze strany komise.


Součástí 49. výstavky bude i dokumentační výstavka obou komisí, např. vystavení některých nestandardních anebo kuriózních požadavků na nové poštovní známky. Na jednom anonymním příkladu bude vysvětlen proces hodnocení přijatého a nepřijatého návrhu nové známky se zdůvodněním, proč a jak komise rozhodla.

Vedle toho bude vystaven exponát České pošty, s.p. pro nadnárodní společnost PostEurope – České poštovní známky 2011-2013. Exponát si také můžete prohlédnout na EXPONETu zde. (Zdroj: EXPONET BLOGSPOT)

U přepážek č. 29 a 30, již v rozšířené pracovní době od 08:00 hod. do 18:00 hod., budete mít možnost nákupu poštovních cenin a filatelistického materiálu.


MASA_CHABOVA_02

Prodejna známkové tvorby
Marie Chábová – vedoucí oddělení
Jindřišská 14, 110 00 Praha 1

Tel.: +420 221 131 420
GSM: +420 605 220 617
e-mail: chabova.marie@cpost.cz


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Výstava Jiřího Boudy – Známky, vlaky, cesty, boudy - Poštovní muzeum - 14.6.2024 – 31.12.2024
This is default text for notification bar