Dva nové příležitostné motivy ve výplatních strojích NEOPOST na pražských poštách (aktualizace)


Aktualizace 10.9.2022


Dne 2.9.2022 a 10.9.2022 používaly pošty Praha 8 a Praha 1 příležitostné motivy ve výplatních strojích NEOPOST. Na připojených obrázcích jsou skeny obou modrých výplatních tisků.Aktualizace 28.8.2022


Na základě informace výboru spolku Olympsport ČR sdělujeme, že Olympsport zadal přípravu a používání příležitostného motivu (digitálního štočku) s texty FIBA EUROBASKET … do elektronického výplatního stroje NEOPOST pošty Praha 8, který bude používán v pátek 2.9.2022 u příležitosti zahájení jedné ze čtyř skupin ME v basketbalu 2022 v Praze v O2 Aréně (utkání této skupiny proběhnou ve dnech 2. – 8.9.2022). Do skupinové fáze ME v basketbalu 2022 se probojovalo z kvalifikace 24 týmů. Další skupiny ME se odehrají v Gruzii, Itálii a Německu. Vítězové těchto skupin se následně v Berlíně střetnou o titul mistra Evropy. V Praze, v domácím prostředí mají čeští basketbalisté s kvalitním kádrem velkou šanci se do bojů o medaile probojovat. Znepříjemnit jim to budou chtít basketbalisté Polska, Srbska, Nizozemska, Finska a Izraele, se kterými se postupně utkají.

Grafický návrh příležitostného motivu, jehož autorem je Ing. Jan Petrás, vidíte na připojeném obrázku.

Modré výplatní otisky s tímto příležitostným motivem bude moci veřejnost získat na listovní zásilky podané u pošty Praha 8 (Sokolovská 260/143, 180 00 Praha 8) v uvedený den v otevíracích hodinách pošty.

Bude se tak jednat již o 36. příležitostný modrý výplatní otisk stroje v užívání pošty.

Přehled všech příležitostných modrých výplatních otisků licence L97 najdete na tomto odkazu


Další příležitostný motiv (digitální štoček), jehož název by mohl znít 50 let od stříbra z Mnichova 1972 a jehož grafický návrh s mnoha texty je na dalším připojeném obrázku, zadal Olympsport k používání v elektronickém výplatním stroji NEOPOST pošty Praha 1 v sobotu 10.9.2022. V tento den uplyne 50 let od finálového zápasu olympijského házenkářského turnaje v Mnichově 1972. Českoslovenští házenkáři sice ve finále prohráli s Jugoslávií 16:21, ale i po padesáti letech je zisk stříbrných medailí vynikajícím úspěchem, který je dobré si připomenout.

Autorem grafického návrhu je opět Ing. Jan Petrás.

Modré výplatní otisky s tímto příležitostným motivem bude moci veřejnost získat na listovní zásilky podané u pošty Praha 1 (Jindřišská 14, 110 00 Praha 1) v uvedený den v otevíracích hodinách přepážkové haly pošty.

Bude se tak jednat již o 37. příležitostný modrý výplatní otisk stroje v užívání pošty.

Přehled všech příležitostných modrých výplatních otisků licence L97 najdete na tomto odkazu

Z podkladů Olympsportu zpracoval Ing. Pravoslav Kukačka 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Setkání Společnosti knihtiskových známek - 20.4.2024 (sobota)
This is default text for notification bar