Exponáty našeho klubu ve Svitavách 2014


SVITAVY_2014Ve dnech 25. – 28.9.2014 se ve Svitavách po záštitou SČF, města Svitavy a Pardubického kraje konala regionální filatelistická výstava 2. a 3. stupně „SVITAVY 2014“. Náš klubVYSTAVA_SVITAVY_2014 byl zastoupen dvěma exponáty v soutěžních třídách.

Předně to byl exponát našeho klubu vystavený ve třídě „Filatelistická literatura N11“. Publikace „70 let KF, sběratelů specializovaných oborů, 00-15 Praha“ získala stříbrnou medaili. Exponát byl vystaven ve vitrině a návštěvníci si mohli brožuru prohlédnout na počítači.

Druhým vystaveným exponátem byl exponát našeho člena a webmastera našich internetových stránek Ing. Jiřího Marka. Tento exponát byl vystaven ve třídě „Tradiční filatelie N1“ a má název „Příběh aršíku Praga 1938“. Získal pozlacenou medaili.

Autorům na tomto místě bych rád jménem klubu, i jménem svým poblahopřál a poděkoval za propagaci našeho klubu.


Pro sběratele specializovaných oborů zbývá ještě doplnit, že třída poštovní historie byla dost bohatě zastoupena dvaceti šesti exponáty z různých oborů , třída celin obsahovala tři exponáty. Zajímavá byla i třída literatury (šest exponátů). I doprovodné akce měly vztah ke specializovaným oborům – zejména semináře Ing. Milana Černíka – Vzorky bez ceny v českých zemích od roku 1850, Ing. Lubora Kunce, Čs. polní pošta ve Velké Británii a Francii 1940 – 1945 a Zkusmé tisky kolků indických států od Ing. Jiřího Černého, Ph.D.  – dále propagační jízda poštovního dostavníku, razítka (atraktivní byl kašet dostavníkové pošty), dvě zajímavá razítka dětské pošty a výstava „Svitavská pošta“. Poštovní muzeum Praha přispělo zapůjčením výstavy „Pošta za Velké války aneb Píšu Vám z fronty“.

K výstavě byl vydán i bohatý filatelistický materiál. Kromě zmíněných razítek, to byla ještě R-nálepka a dopisnice „A“ s přítiskem výstavy, jehož autorkou je Miroslava Tomečková. Nechyběly ani známky s přítiskem na kuponu a devítibloky třídy „V“.,

Ivan Leiš, předseda KF 00-15 Praha


 

1 Responses to Exponáty našeho klubu ve Svitavách 2014

  1. Ivan Leiš napsal:

    Čtenáře a příznivce našich internetových stránek bych rád upozornil na poměrně detailní a přehledný článek, který se týká nedávno skončené a úspěšné výstavy SVITAVY 2014 z pera Jaromír Petříka. Svižně a čtivě napsaný článek obsahující i momentky z výstavy byl přidán na stránky http://www.infofila.cz dne 6. 10. 2014. Z článku se dozvíme řadu faktů nejen o výstavě, ale i o přípravách a průběhu. Opomenuty nebyly ani informace o pořádajícím klubu. Pokud se dočkáme podobných výstav i v budoucnu, můžeme být víc než spokojeni. Těm, kteří se o tuto úspěšnou výstavu zasloužili patří dík sběratelské obce.

     

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar