Fotogalerie z klubového odpoledne – 2.1.2020


Ve čtvrtek 2.1.2020 se konalo další klubové odpoledne v sále Dřevák Domu Portus s pokračováním našeho přednáškového cyklu 2019-2020 o poštovní historii a současnosti, tentokrát s přednáškou Davida Kopřivy Československé známky předběžné a souběžné – rarity z vídeňského poštovního archivu.

Klubová schůzka začala výdejem novinek u správce novinkové služby a hospodáře p. Jana Všetečky, úhradami členských a klubových příspěvků na rok 2020 u pokladníka p. Jiřího Maiera a pokračovala vydáváním členských prémií za rok 2019 u jednatele spolku Ing. Pravoslava Kukačky (služební zálepka České pošty s novoročním přáním).

Přednášku Davida Kopřivy zahájil náš „vzdělavatel“ – organizátor odborné činnosti Ing. Ladislav Čechák přivítáním přednášejícího i posluchačů. Prezentace byla rozdělena do tří částí. V první jsme se dozvěděli o nových směrech sbírání rakouských známek z konce monarchie, které jsou zároveň prvními známkami Československa. Druhá část byla věnována poštovnímu archivu (sídlil v budově hlavní pošty ve Vídni od roku 1902), jeho prodeji v roce 2015 do soukromých rukou a třetí část se věnovala ukázkám méně známých specialit vč. vzácností a jejich výskytu (většinu z nich bylo možné si osobně prohlédnout). Autorem fotogalerie je Ing. Tomáš Chudoba.


Prezentaci ve formátu PDF si můžete stáhnout na níže uvedeném odkazu:Kdy bude další klubové odpoledne?

Na další přednášku se můžete těšit 6. února 2020.

Přednáší Lubor Kunc s tématem Československá polní pošta ve Francii a Velké Británii


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Klubové odpoledne s přednáškou - 5.10.2023 - Novinové známky Československa 1918 – 1939
This is default text for notification bar