Klubové odpoledne s přednáškou – 2.6.2016


Původně avizovanou přednášku doc. Ing. Miloslava Rotporta, CSc. „Doklady poštovního provozu v námětovém exponátu“ jsme bohužel nuceni zrušit z důvodu nemoci přednášejícího. O přednášku však rozhodně nepřijdete, bude zařazena v některém z dalších přednáškových cyklů. Jako náhradní variantu vám nabízíme nové, neméně zajímavé téma, a sice představení exponátu, který bude vystaven na 2. česko-slovenské filatelistické výstavě Žďár nad Sázavou 2016, a jehož autorem je člen našeho klubu, pan Jiří Marko. Pozvánku naleznete v následujícím textu.


Zveme Vás na poslední klubové odpoledne přednáškového cyklu 2015 – 2016 s tématem

Příběh aršíku „PRAGA 1938“

2.6.2016 (čtvrtek) od 16:30 hod.

přednáší: Ing. Jiří Marko

Přednáška se koná v Domě PORTUS (ŽIVOT 90, z.ú.) v Praze 1,
ul. Karolíny Světlé 18 (rok s ulicí Betlémskou)


Ing. Jiří Marko se JIRI_MARKO_1s filatelií poprvé setkal ve svých 13 letech, kdy mu rodiče koupili album na známky a katalog. Této zálibě zcela propadl a s několika menšími přestávkami se jí věnuje dodnes. Předmětem jeho sběratelského zájmu jsou československé známky od roku 1918 po současnost. Podrobněji se pak věnuje známkám vydaným v období protektorátu, především pak různým variantám kuponů, rohů, okrajů, křížků, hvězdiček, deskových čísel apod. Posledních zhruba 5 let se specializuje na deskové značky.

Jiří byl členem klubu filatelistů ve Staré Huti u Dobříše, kde se seznámil mj. s dlouholetým sběratelem švýcarských známek a rovněž i zkušeným vystavovatelem p. Josefem Svojitkou (PRAGA 2008, exponát Helvetia 1854-1907), konzultoval s ním přípravu výstavního exponátu s názvem „Příběh aršíku Praga 1938“.

Od roku 2011 je členem KF 00-15 Praha, provozuje webové stránky klubu a také je členem výboru. Ve volném čase hraje stolní tenis, momentálně za družstvo Konstruktiva „A“ ve 3. třídě pražského přeboru.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Výstava Jiřího Boudy – Známky, vlaky, cesty, boudy - Poštovní muzeum - 14.6.2024 – 31.12.2024
This is default text for notification bar