Nová poštovní dopisnice – „Letecká pošta – Letňany, Sběratel 2015“


Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky vydá dne 24. června 2015 příležitostnou poštovní dopisnici

„Letecká pošta Točná – Letňany, Sběratel 2015“


Dopisnice je s natištěnou písmenovou známkou „A“ s vyobrazeními letadla Praga E-114 Air Baby ve stylizované poštovní známce pro dopisnici a z jiného pohledu v levé obrazové části dopisnice společně se symbolem „malých výstav“ Praga, nazvaných Praga Piccola, automobilem Praga Super Piccolo.


Dopisnice je vydána k příležitosti přeletu historického letadla Praga E-114 Air Baby z letiště Praha – Točná v rámci doprovodného programu veletrhu Sběratel a Dnů Letiště Letňany se zásilkami určenými k přepravě Leteckou poštou. Letadlo by mělo v odpoledních hodinách doletět na letňanské letiště a následně poštovním autem do areálu veletrhu Sběratel Praha – Letňany.

Letecka_dopisnice_sberatel_2015_01

Filatelisté si budou moci připravit své obyčejné zásilky předem a zaslat je v obálce nejpozději do pondělí 31. srpna 2015 na adresu:

Česká pošta, s.p.
Známková tvorba
Poštovní přihrádka 13
111 21 Praha 1

Autorem výtvarného návrhu známky a obrazové části dopisnice je Václav Zapadlík. Dopisnici vytiskla Poštovní tiskárna cenin Praha, a.s. plnobarevným ofsetem. Pod logem České pošty je umístěn hologram, který slouží jako ochranný prvek. Pod známkou se nachází mikrolinka s mikrotextem Česká pošta, PTC, 2015. Prodejní cena příležitostné poštovní dopisnice bez razítka je 18 Kč a s jedním denním razítkem 19 Kč.

Příležitostnou dopisnici je možno používat v poštovním provozu od 24.6.2015 až do odvolání.


Zásilky je možné předat do téhož dne i osobně na adrese Hlavní pošta Praha, Jindřišská 14, poštovní přepážka č. 29 anebo 30. Jiné místo předání zásilek k letecké poště není přípustné. K letecké poště bude možné zaslat dopisnice k tomuto účelu vydané, jiné zásilky, ve vlastních obálkách apod. jenom v základním váhovém stupni a standardní velikosti obyčejného psaní v tuzemsku, odpovídajícímu nominální písmenové hodnotě „A“. Do adresního místa pod poštovní známku vepíšou svoji anebo libovolnou adresu na území České republiky. Po „ofrankování“ českými poštovními známkami lze zásilky určené pro přepravu leteckou poštou adresovat i do zahraničí, ale rovněž jenom v základním váhovém stupni a standardní velikosti obyčejného psaní do zahraničí v nominální hodnotě odpovídající označení písmenem „E“ anebo „Z“.

Rozdíl poštovní sazby a vytištěné známky „A“ nelze hradit výplatním systémem typu Apost. Nesprávně „vyfrankované“ zásilky nebudou k letecké přepravě přijaty. Doporučené zásilky nebudou k přepravě leteckou poštou přijímány. Všechny převzaté zásilky letecké pošty budou mít jednotné podací denní razítko pošty Praha 412 – Modřany s dnem 5.9.2015 a připouštěcí gumové razítko (kašet) potvrzující výše uvedenou přepravu letadlem. Příchozí zásilky budou opatřeny příležitostným razítkem pošty Praha 9 na veletrhu Sběratel 2015.

Zásilky Letecké pošty Točná – Letňany, Sběratel 2015 budou následně doručeny adresátům.

Zdroj: @Exponet Blogspot


 

1 Responses to Nová poštovní dopisnice – „Letecká pošta – Letňany, Sběratel 2015“

  1. Pavel kosovec napsal:

    je možné si dopisnice objednat a obdržet po dodání české pošty ,nebo je nutné je zakoupit na hlavní poště?
    Jsem invalida a špatně se do Prahy dostavám. Děkuji za odpověd kosovec

     

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Příležitostné razítko - Slavnosti pětilisté růže - Český Krumlov 1 - 21.6. - 22.6.2024
This is default text for notification bar