Novinky Muzea vlakové pošty (listopad 2020)


Vážení a milí příznivci historie poštovní přepravy, dovoluji si Vám poslat pár aktuálních informací.


MUZEUM


Vzhledem k epidemiologické situaci se Brněnská muzejní noc nebude konat ani v náhradním termínu 14. listopadu 2020. Tím se ruší i návazné akce v Brně plánované až do 17. listopadu 2020. Organizátoři Muzejní noci věří, že se další ročník bude konat v květnu 2021.


ČASOPIS VLAKOVÁ POŠTA


Stále platí, že vyjde na přelomu listopadu a prosince 2020 v podobě trojčísla s rozsahem 60-64 stran. Jeho cena bude cca 270 Kč. Proto bude vyrobeno jen velmi omezené množství kusů „na sklad“. Proto prosím čtenáře, aby si výtisk předem rezervovali.

V tuto chvíli v něm jsou hotové tyto články:

  • „Bez vlakovek, II. část“ – článek se na 32 stranách věnuje situaci v železniční poštovní přepravě po zrušení vlakových pošt v České republice v roce 1999 a na Slovensku v roce 1997. Text obsahuje mnoho obrazového materiálu a dobových dokumentů.

  • „Záznam č.17“ – na čtyřech stranách je popisován unikátní nález bloku použitých tiskopisů „Záznam č. 17 o stavu poštovního vozu železničního“ z roku 2002. Článek navazuje na článek „Bez vlakovek“.

  • „170 let vlakové pošty u nás“ – v roce 2013 vydaný článek byl aktualizován a podstatně rozšířen o nově získané informace a dokumenty. Rozsah článku je 14 stran.

Posledním článkem, na kterém se právě pracuje, bude popis historie vlakových pošt Bohumín 2 a Ostrava 2.


KNIHA „VLAKOVÁ LOUPEŽ PO ČESKU“


Kniha vyjde za týden, tedy 6. listopadu 2020. Předpokládám, že nějakou dobu ji nebude možné zakoupit v kamenných knihkupectvích. Proto jsem v týdnu před vydáním knihy umožnil její zvýhodněný předprodej za cenu blížící se doporučené prodejní ceně 294 Kč pro kamenné obchody.

Knihu lze objednat na e-shopu na tomto odkazu

O knihu, jako námět pro film, projevil velmi vážný zájem náš filmový průmysl. Tak doufejme, že se vše podaří a dočkáme se filmu, kde hlavní roli bude hrát vlaková pošta.

O vydání výše uvedené knihy jsme vás informovali už koncem srpna 2020 na tomto odkazu


Petr Študent – šéfredaktor, kurátor
člen Asociace muzeí a galerií ČR
Muzeum vlakové pošty
vydavatel časopisu „Československá vlaková pošta“
Vídeňská 275/66
639 00 Brno


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Fotogalerie z přednášky generálního ředitele České pošty, s.p. Ing. Romana Knapa
This is default text for notification bar