Polní pošty na Vltavě


005aJak jsme před časem informovali, stanice Vltava Českého rozhlasu vysílá dlouhodobý cyklus o polních poštách Velké války. Pravidelné pořady se vysílají od června a budou pokračovat až zhruba do poloviny roku 2015. Jedná se o seriál o I. světové válce nahlížené skrze korespondenci, deníky a paměti českých vojáků. Ti, kteří si nemohli poslechnout premiérový pořad, uvádíme, že na internetových stránkách Českého rozhlasu (https://portal.rozhlas.cz/) v rubrice Vltava … Audioarchiv… název „Polní pošty“) si lze poslechnout tyto dosud odvysílané pořady:

  1. Polní pošta – díl první, Psaní na březové kůře aneb Každý dopis má svůj příběh, Odvysíláno 7.6.2014

  2. Polní pošta – díl druhý, Ráno jsem byl pojednou probuzen … aneb Chystá se válka, Odvysíláno 28.6.2014

  3. Polní pošta – díl třetí, Válka začíná …. aneb Pošta z nebe, Odvysíláno 19.7.2014

  4. Polní pošta – díl čtvrtý, Na frontu … aneb „Vlezli jsme do pověstných haličských kanálů“, Odvysíláno: 26.7.2014


ROZHLAS_VLTAVAČeský rozhlas vysílá kromě tohoto seriálu autorů Jiřího Kamene a Pavly Horákové i další zajímavé pořady ve vztahu k Velké válce. Za všechny jmenuji alespoň „Mým národům“ – obsahující literární ukázky atd. Tento pořad se vysílal 26.7.2014.

PRED100LETYDeník Právo otiskl i poměrně rozsáhlý materiál k této problematice dne 3.7.2014 a zajímavý rozhovor s jedním z autorů seriálu Pavlou Horákovou (Salon – S 4 a S 5). Deník avizoval, že během léta bude tisknout i vybrané pasáže z korespondence, deníků a pamětí českých vojáků. Z rozhovoru s Pavlou Horákovou jsme se též dozvěděli, že Český rozhlas zřídil internetovou stránku „Před sto lety“, kde se shromažďují informace o Velké válce.

Možná, že vyjde i knížka ……

Autor: Ivan Leiš


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Příležitostné razítko - Jaroslav Němeček 80 let - 20.2.2024 (úterý) - pošta Praha 1
This is default text for notification bar