Pražský deník – rozhovor o filatelii a poštovní historii


JIRI_Kratochvil_01Dovolujeme si Vás informovat, že dnešní den, 20.8.2014 dopoledne, poskytl člen našeho logo_cerne_300_obalka_bila_cely_text_vpravo_negativ_300_183klubu pan Jiří Kratochvíl, poštovní historik, publicista, lektor a vystavovatel, rozhovor na téma poštovní historie a filatelie redakci Pražského deníku. Stalo se tak na přání sekretariátu Svazu českých filatelistů, na který se redakce obrátila s urgentní prosbou o zprostředkování vhodného rozhovoru, který by se stal součástí novinového seriálu rozhovorů o koníčcích.

Záznam z asi hodinu trvajícího povídání vyjde již v zítřejším vydání Pražského deníkuPRAZSKY_DENIK (21.8.2014) a protože svým poutavým přednesem o historii pošt a o sbírání R-nálepek je pan Jiří Kratochvíl znám z nejedné odborné přednášky nebo klubové vycházky, máme se jistě na co těšit. Rozhovor má být doplněn aktuální fotografií z prostředí před poštou Praha 6.

Závěrem se ještě musíme zmínit, že zpracování dopoledního rozhovoru pro zítřejší vydání deníku je pro redakci tak urgentní, že pan Kratochvíl bohužel nemůže konečný text s jistě mnohými odbornými a historickými výrazy autorizovat.

Rozhovor si můžete přečíst na webových stránkách Pražského deníku zde.

Autor: Pravoslav Kukačka


 

1 Responses to Pražský deník – rozhovor o filatelii a poštovní historii

 1. Pravoslav Kukačka napsal:

  Vážení přátelé,

  sehnat dnešní Pražský deník nebylo nijak snadné, trafiky jej neberou ve velkých množstvích na rozdíl od jiných deníků … Ale povedlo se, svůj výtisk držím v ruce. Rozhovor s panem Jiřím Kratochvílem je na druhé straně, a to je velmi pěkné umístění. Moc se mi to celé líbí, také fotka je hezká a jistě na trefném místě pořízená. Hned v úvodu si sice pan redaktor Petr Štrompf popletl známky s nálepkami, ale to se mu musí prominout. Rozhovor vyznívá jako vizitka zajímavého Pražana, který se zabývá zajímavým koníčkem, což redakci dobře zapadá do seriálu na pokračování HOBBY.

  Děkuji panu Kratochvílovi, že vyhověl ne zcela běžnému přání sekretariátu SČF a redakci Pražského deníku prakticky okamžitě rozhovor poskytl. Myslím, že tato „akce“ se opravdu povedla a že je zajímavou oslavou poštovní historie, filatelie a sběratelství.

  Pravoslav Kukačka, jednatel Klubu filatelistů, sběratelů specializovaných oborů, 00-15 Praha

   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar