Klubová schůzka s přednáškou Dr. Petra Záruby


Ve čtvrtek 2. března 2023 se v rámci naší klubové schůzky uskutečnila přednáška Dr. Petra Záruby Několik aerofilatelistických (ale i zcela nefilatelistických) zajímavostí o leteckém spojení Československa a Kanady. Ano, pozorný návštěvník našeho webu si jistě povšimne, že přednášející vložil do původního názvu přednášky ještě závorku s doplňkem naznačujícím, že zajímavosti k tématu mohou být i nefilatelistické.

Kromě ukázek řady dopisů, dokládajících uvedené letecké spojení z pohledu aerofilatelie, jsme se ve výborně připravené prezentaci seznámili i s několika zajímavými fotografiemi a pohlednicemi, ukazujícími život kolem letadel. V doprovodném výkladu čerpal kolega Petr Záruba nejen ze svých znalostí historie daného leteckého provozu, ale též z osobních vzpomínek, neboť byl účastníkem řady unikátních letů a pracovníkem pojišťovny se specializací právě na pojištění letadel.

Očekávané filatelistické téma tak bylo doplněno o souvislosti zeměpisné, obecně-historické i politické. V průběhu přednášky se přihlásilo několik posluchačů se svými doplňky a vzpomínkami, které dané téma dotvářely, a tak již docházelo k příkladné interakci mezi přednášejícím a posluchači, jak se na zajímavou přednášku sluší. Závěrečný potlesk utvrdil všeobecnou spokojenost.

Přednáška Dr. Záruby se tak zařadila mezi nejúspěšnější v našich přednáškových cyklech o poštovní historii a současnosti. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar