Ohlédnutí za slavnostní klubovou schůzkou 3.5.2018 k 75. výročí založení klubu


Vážení přátelé,

ve čtvrtek 3. května 2018 se v sále Dřevák Domu Portus konala slavnostní klubová schůzka k 75.výročí založení klubu, jejíž součástí byla přednáška, resp. beseda na téma „Tradice Klubu filatelistů 00-15 ve sbírání specializovaných oborů“.

Založení klubu v roce 1943 (jako Odbor filatelie při Sportovním klubu zaměstnanců hlavního města Prahy dne 13.5.1943 v Obecním domě) a význačné osobnosti klubové historie připomněli předseda klubu Ing. Ivan Leiš a jednatel Ing. Pravoslav Kukačka. Ing. Leiš ve své části přednášky vyzdvihl významný přínos našeho někdejšího člena RNDr. Karla Všetečky k poštovně-historickému bádání (exponát poštovních razítek Prahy RNDr. Všetečky můžeme nyní obdivovat v Poštovním muzeu). Ing. Kukačka doplnil přednášku o projekci skenů filatelistických materiálů z klubové výstavy konané v roce 1983 a fotografií z vernisáže výstavy „Pošta a doporučený dopis Praha 1986“. Přednáška byla předposlední akcí našeho 38.cyklu přednášek o poštovní historii a současnosti, připraveného naším „vzdělavatelem“ Ing. Ladislavem Čechákem.

Mezi 31 přítomnými jsme mohli přivítat Mgr. Jaroslava Malečka, místopředsedu Svazu českých filatelistů, z.s. (SČF), paní Naděždu Hanzlovou, pracovnici sekretariátu SČF, a Mgr. Jana Lormana, ředitele z.ú. Život 90, který provozuje Dům Portus.

Všichni účastníci přednášky a členové přicházející pro připravené novinky poštovních známek obdrželi ukázkový lístek s otiskem strojového razítka Postalia používaného poštou Praha 1 u příležitosti našeho klubového výročí (viz odkaz č. 1 a odkaz č. 2).

Po vlastní přednášce následovala vernisáž klubové minivýstavky ve vestibulu Domu Portus, která ukazuje předměty našeho sbírání a bádání a některé výsledky publicistické práce našich členů. Výstavka potrvá až do 28.6.2018 a bude tak propagovat činnost našeho klubu, jehož přednáškové cykly jsou rovněž součástí programu Domu Portus.

V závěru našeho setkání proběhlo představení brožurky vydané k našemu výročí (nyní ke stažení zde) se slavnostním přípitkem číší vína a občerstvením. Účastníci akce poté poseděli a o klubovém dění a své sběratelské praxi debatovali v sále Dřevák.

V přílohách si dovolujeme připojit několik fotografií, které připomínají naše slavnostní setkání. Ucelená fotogalerie bude publikována v následujících dnech na klubovém webu. Za pořízení fotodokumentace děkujeme Ing. Tomášovi Chudobovi.


Autor příspěvku: Ing. Pravoslav Kukačka


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Příležitostné razítko - Boží Dar - od 1.12.2023 - pošta Partner 362 62 Boží Dar
This is default text for notification bar