Slovenská filatelistická akadémia slaví


Letos v srpnu uplyne již dvacet let od založení Slovenské filatelistické akadémie (SFA) zabývající se poštovní historií a filatelistickými specializovanými obory (k založení došlo 16. – 17.8.1997). Původně měla název Slovenská filatelistická vedecká spoločnosť. Později se přejmenovala na současný název.

Výroční schůze se uskuteční 17.8.2017 v Banské Bystrici. K výročí vyjde oficiální dopisnice a bude používat i příležitostné razítko. Na slavnostním setkání bude i další program včetně ocenění práce členů SFA. Udělí se cena SFA a cena předsedy SFA. Zazní i několik přednášek. Zatím své přednášky připravují známí slovenští sběratelé a filatelisté Urminský a Bachratý. Okruh přednášejících se jistě rozšíří.

Slovenským přátelům a zahraničním členům SFA přejeme, aby setkání mělo úspěch a přispělo k rozšíření a upevnění sběratelství oborů poštovní historie na Slovensku.

Informace o činnosti a publikačních aktivitách Slovenskej filatelistickej akadémie (SFA) najdete zde

Autor: Ivan Leiš


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Starší příspěvky:
Klubové odpoledne s přednáškou – 2.3.2017

Zveme Vás na další klubové odpoledne v roce 2017 přednáškového cyklu 2016 - 2017 s tématem Poštovní provoz v bývalém...

Několik postřehů z náhledu do skartu výplatních otisků roku 2016

Je až neuvěřitelné, co zajímavostí z oboru výplatních otisků skýtá náhodný skart tentokrát z roku 2016 a co mini radostí...

Na začátku mezinárodní PRAGA 1950, na konci celostátní PRAHA 1950

Nedávno mne upoutal jednostránkový článek značky KM s ilustracemi uveřejněný ve Filatelii 1/2017 pod názvem “VÝSTAVA PRAGA 1950 - Kolik...

Zavřít