Vycházka „Po stopách vinohradských pošt“


V květnu 2016 se konala výstavka Jiřího Kratochvíla v Poštovní minigalerii (pošta Praha 33, Přemyslovská 2 – vchod z nám. Jiřího z Poděbrad). Na výstavě byly představeny fotografie, poštovní zajímavosti a dokumenty z vinohradských pošt. V návaznosti na tuto výstavku se náš klub rozhodl uskutečnit v pořadí již třetí vycházku po stopách pošt (připomínáme jednu z nich nazvanou „S Jiřím Kratochvílem po stopách staroměstských pošt“, ta se konala v rámci oslav 70 let KF 00-15, Praha, a to dne 20. března 2013).


Vycházka se uskuteční dne 22. září 2016 (čtvrtek) v době od 16-18 hod.

Sraz účastníků je v 16:00 hod. na Praze 2,
v ulici Korunní, u zastávky „Vinohradská vodárna“.


K místu setkání se dostanete ze směru Karlovo náměstí, I.P.Pavlova popřípadě z opačné strany ze směru Biskupcova, Olšanské hřbitovy tramvají č. 10 a 16, případně metrem „A“, stanice nám. Jiřího z Poděbrad. Poté je nutné jít do mírného kopce ulicemi „U Vodárny“ nebo „Nitranská“ do ulice Korunní k zastávce „Vinohradská vodárna“. Vycházka bude zakončena posezením v jedné z vinohradských restaurací.

Zobrazit mapu – ul. Korunní, Praha 2


jiri_kratochvil_03Pan Jiří Kratochvíl je poštovní historik, autor 20. dílu Monografie čs. známek „Historický vývoj názvů pošt v českých zemích“, vystavovatel a lektor. Je dlouholetým členem Klubu filatelistů, sběratelů specializovaných oborů, 00-15 Praha.

V roce 2005 byla jeho činnost v klubu a ve svazových odborných společnostech a sekcích oceněna udělením zlatého stupně Čestného odznaku Svazu českých filatelistů.

V roce 2013, u příležitosti oslav 70. výročí založení našeho klubu, udělilo předsednictvo Svazu českých filatelistů Jiřímu Kratochvílovi nejvyšší svazové ocenění – Čestné uznání za zásluhy o rozvoj filatelie.


vinohrady_04 vinohrady_02 vinohrady_03

 

1 Responses to Vycházka „Po stopách vinohradských pošt“

  1. Ludmila Steinbachová napsal:

    Na vycházku „Po stopách vinohradských pošt“ jsem se těšila, ale skutečnost předčila má očekávání. Proto mé velké poděkování patří panu Kratochvílovi. Již nyní se těším na další zajímavá a poučná setkání.

     

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar