Značka ČKD v Praze – výplatní otisky


Klub filatelistů, sběratelů specializovaných oborů 00-15 Praha byl požádán panem Jaroslavem Rubišarem, aby vložil na stránky jeho prosbu o výpomoc při doplnění seznamu subjektů ČKD v Praze chybějícími či nepřesnými informacemi, případně výplatními otisky v lepší kvalitě či otisky novými.

Náš klub se k této prosbě připojuje a doufá, že se dosud zpracovaný seznam výplatních otisků ČKD upřesní či rozšíří. Za spolupráci předem děkujeme.


Vážení kolegové / sběratelé výplatních otisků,

obracím se na Vás s žádostí o výpomoc v realizaci své dokumentační práce. Již léta se zabývám sběrem výplatních otisků a tak jak šly roky jsem si kladl otázku „Co s tím vším vytříděným a archivovaným materiálem budu dělat?“ Zkoušel jsem jednorámový exponát ve třídě tematické filatelie, který nebyl výstavní jury přijat a nebylo dáno podrobnější doporučení, jak s materiálem dále pracovat k jeho sběratelskému zviditelnění. Pochopení jsem našel až u Ing. Leiše, jehož rady si vážím a časem se snad dopracuji k materiálu, se který udělám druhý pokus ve třídě jednorámových exponátů s výplatními otisky. Výše uvedené je však jen částečnou odpovědí na moji vlastní otázku.

Další možností, se kterou jsem začal pracovat, je sestavování časových řad vybraných podniků tak, jak byly postupně v konkrétní podatelně používány a dnes jsou zdrojem firemních existenčních i poštovních informací. Z mého pohledu se jedná o prospěšnou dokumentační práci. Není však v silách jednoho sběratele takové dílo dokončit, byť pro omezený a předem vybraný okruh podniků či firem.

Dovoluji si Vás tedy požádat, zda byste nebyli ochotni podívat se do svých sbírek a v případě, že můžete doplnit můj dále uvedený a dnes zveřejněný „pracovní“ materiál, byl bych moc rád. Vaše doplňující poznatky budou zpracovány a na klubových stránkách KF 00-15 dány opět k dispozici všem sběratelům.

Naši spolupráci bych dnes prostřednictvím klubových stránek KF 00-15 započal podniky ČKD v Praze. Na níže uvedených odkazech najdete 2 přílohy:

  1. Sbírkové materiály – podniky ČKD v Praze,

  2. Jak se orientovat v předloženém materiálu.V případě elektronické komunikace prosím svá zjištění zasílat na moji domácí adresu jrubisar@seznam.cz. S ohledem na jednotné zpracování, pak příslušné skeny zasílejte v těchto parametrech:

  • rozlišení 300 dpi

  • velikost 100 %

  • grafický formát pouze JPG, BMP, TIF (neposílejte PDF)!

  • vše na kontrastní podložce aby bylo zřejmé o jaký materiál se jedná!

Nevylučuji ani výměnu materiálu, to však je již záležitostí osobních kontaktů a žádané spolupráce.

Autor příspěvku: Jaroslav Rubišar


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Regionální přítisk České pošty – Ostrava II - 15.4.2024 (pondělí)
This is default text for notification bar