Značka ČKD v Praze – výplatní otisky


Klub filatelistů, sběratelů specializovaných oborů 00-15 Praha byl požádán panem Jaroslavem Rubišarem, aby vložil na stránky jeho prosbu o výpomoc při doplnění seznamu subjektů ČKD v Praze chybějícími či nepřesnými informacemi, případně výplatními otisky v lepší kvalitě či otisky novými.

Náš klub se k této prosbě připojuje a doufá, že se dosud zpracovaný seznam výplatních otisků ČKD upřesní či rozšíří. Za spolupráci předem děkujeme.


Vážení kolegové / sběratelé výplatních otisků,

obracím se na Vás s žádostí o výpomoc v realizaci své dokumentační práce. Již léta se zabývám sběrem výplatních otisků a tak jak šly roky jsem si kladl otázku „Co s tím vším vytříděným a archivovaným materiálem budu dělat?“ Zkoušel jsem jednorámový exponát ve třídě tematické filatelie, který nebyl výstavní jury přijat a nebylo dáno podrobnější doporučení, jak s materiálem dále pracovat k jeho sběratelskému zviditelnění. Pochopení jsem našel až u Ing. Leiše, jehož rady si vážím a časem se snad dopracuji k materiálu, se který udělám druhý pokus ve třídě jednorámových exponátů s výplatními otisky. Výše uvedené je však jen částečnou odpovědí na moji vlastní otázku.

Další možností, se kterou jsem začal pracovat, je sestavování časových řad vybraných podniků tak, jak byly postupně v konkrétní podatelně používány a dnes jsou zdrojem firemních existenčních i poštovních informací. Z mého pohledu se jedná o prospěšnou dokumentační práci. Není však v silách jednoho sběratele takové dílo dokončit, byť pro omezený a předem vybraný okruh podniků či firem.

Dovoluji si Vás tedy požádat, zda byste nebyli ochotni podívat se do svých sbírek a v případě, že můžete doplnit můj dále uvedený a dnes zveřejněný „pracovní“ materiál, byl bych moc rád. Vaše doplňující poznatky budou zpracovány a na klubových stránkách KF 00-15 dány opět k dispozici všem sběratelům.

Naši spolupráci bych dnes prostřednictvím klubových stránek KF 00-15 započal podniky ČKD v Praze. Na níže uvedených odkazech najdete 2 přílohy:

  1. Sbírkové materiály – podniky ČKD v Praze,

  2. Jak se orientovat v předloženém materiálu.V případě elektronické komunikace prosím svá zjištění zasílat na moji domácí adresu jrubisar@seznam.cz. S ohledem na jednotné zpracování, pak příslušné skeny zasílejte v těchto parametrech:

  • rozlišení 300 dpi

  • velikost 100 %

  • grafický formát pouze JPG, BMP, TIF (neposílejte PDF)!

  • vše na kontrastní podložce aby bylo zřejmé o jaký materiál se jedná!

Nevylučuji ani výměnu materiálu, to však je již záležitostí osobních kontaktů a žádané spolupráce.

Autor příspěvku: Jaroslav Rubišar


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Starší příspěvky:
Klubové odpoledne s přednáškou – 3.5.2018

Součástí slavnostního setkání členů, přátel a sympatizantů klubu k oslavám 75. výročí jeho založení bude přednáška na téma Tradice Klubu...

Pozvánka odboru známkové tvorby České pošty, s.p. – 2.5.2018

Srdečně Vás zveme na 101. výstavku odboru známkové tvorby České pošty, s.p., která bude pořádána ve středu 2. května 2018...

Společnost sběratelů poštovních nálepek zanikla (aktualizace)

Sbírání poštovních nálepek je obor, který byl hodně populární jak za I. republiky, v době nesvobody, tak i v letech...

Zavřít