Category Archives: Časopisy

Informace SČF – 2/2018


Vyšlo druhé číslo „Informací SČF“ roku 2018.

V papírové podobě je naleznete jako přílohu v čísle 6/2018 časopisu Filatelie.

Informace číslo 2/2018 ve formátu PDF naleznete na tomto odkazu


scf


 

Čtvrtletní Bulletin MSS č. 69


 

Vyšel ZPRAVODAJ německých výplatních otiskářů – BERICHT č. 85/2017


Koncem minulého roku vyšlo 85. číslo zpravodaje BERICHT, odborného časopisu Badatelské společnosti výplatních otisků (Arge v rámci BDPh). Na svých osmdesáti stranách textu doplněných velkým počtem barevných ilustrací přináší řadu odborných článků z historie výplatních strojů a otisků v Německu. Kvalitní odborné studie jsou doplněny i pohledem do přítomnosti a informacemi pro sběratele.

 

Vyšly dva zpravodaje výplatních otisků (září 2017)


V září 2017 vyšly dva významné zpravodaje odborných společností, které se zabývají problematikou výplatních otisků.

 

Vyšel letní Bulletin amerických výplatních otiskářů


Koncem června vyšlo letní číslo Bulletinu americké Společnosti výplatních otisků (v pořadí č. 316). Na svých šestnácti stranách přináší řadu článků a informací ze světa amerických, ale i světových výplatních otisků, v tomto čísle převážně moderních. Své místo dostaly na třech stranách i informace o českých automatových známkách coby produkt francouzských výplatních strojů SIMA 1350 (viz ilustrace titulní strany) z pera autora noticky.

 

OLYMPSPORT – nový zpravodaj – 3/2016


Česká asociace pro olympijskou a sportovní filatelii vydala nový zpravodaj číslo 3/2016. Zpravodaj je monotematický a je celý věnován XXXI. hrám letní olympiády v Rio de Janeiro 2016. Celkový počet stran  – 140.

 

Nezapomínejme na začátečníky a mladé


Nejen u nás, ale i celosvětově trápí představitele filatelistických entit úbytek organizavaných členů a chabý nárůst mladých sběratelů. Dělat v tomto směru lze leccos s větším či menším úspěchem. Tento proces je složitý a značně komplikovaný. Jedním z kroků je podpora zájmu a přiblížení atraktivnosti sběratelství mezi začátečníky a mladými zájemci.

 

Československá vlaková pošta – číslo 2/2016 (aktualizace)


Aktuality k 17.8.2016


V nově vydaném čísle 2/2016, časopisu „Československá vlaková pošta“, způsobil „tiskařský šotek“ nečitelnost jednoho z uváděných schémat. Rozlišení je nedostatečné a tudíž nečitelné. Obrázek ve správném rozlišení si můžete stáhnout na níže uvedené odkazu (formát JPG).


 

Vyšel nový Bulletin MSS (Meter Stamp Society)


V minulých dnech se mezi členy americké Společnosti sběratelů výplatních otisků dostalo letní povýstavní číslo bulletinu, který tato společnost vydává čtyřikrát do roka (č. 2 – celkově 312 ročníku 68, založeno v roce 1946). Tento zpravodaj má 16 stran a je bohatě ilustrován v barevné, velmi kvalitní mutaci.

 

OLYMPSPORT – nový zpravodaj – 2/2016


Česká asociace pro olympijskou a sportovní filatelii vydala nový zpravodaj číslo 2/2016.

 
Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar