Československá vlaková pošta – číslo 2/2016 (aktualizace)


Aktuality k 17.8.2016


V nově vydaném čísle 2/2016, časopisu „Československá vlaková pošta“, způsobil „tiskařský šotek“ nečitelnost jednoho z uváděných schémat. Rozlišení je nedostatečné a tudíž nečitelné. Obrázek ve správném rozlišení si můžete stáhnout na níže uvedené odkazu (formát JPG).Aktuality k 10.8.2016


2_2016 Titulka 115. srpna 2016 vyjde další číslo magazínu „Československá vlaková pošta“. Opět bude naplněn podtitul časopisu, který říká, že není jen o vlakových poštách.


Na co se můžete těšit?


Rozhodně na pokračování článku o dobrodružství poštovní letecké přepravy. Tentokrát se blíže podíváme na slavnou éru Iljušinů Il-14, která bohužel skončila neslavně tragickou havárií v Bratislavě v roce 1977. O okolnostech havárie více v článku Ing. Rollera – slovenského leteckého archeologa.

Budete moci také nahlédnout do leteckého deníku kapitána ČSA Miloše Kvapila, který si na poštovní lety velmi dobře pamatuje a také do archivu muzea vlp.

Z almanachu poštovního úřadu Praha 6 – Těšnov byly do tohoto čísla vybrány příspěvky, které popisují práci v rakouské a prvorepublikové vlakové poště trochu lehčeji. Na závěr krátké ohlédnutí za akcemi ze začátku sezóny. Tradičně je v magazínu množství fotek, graf a schéma napojení.

Časopis bude se zpožděním v prodeji také v prodejnách Pragomodelu v Praze.


LOGO_VLAKOVAPOSTA

Petr Študent – šéfredaktor, kurátor
Muzeum vlakové pošty,
vydavatel časopisu “Československá vlaková pošta”
tel.: 607 154 162

Více zde: www.muzeumvlakoveposty.cz (objednávky)


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Setkání Společnosti knihtiskových známek - 20.4.2024 (sobota)
This is default text for notification bar