Československá vlaková pošta – číslo 3/2015


Dovolujeme si Vám oznámit, že 26.11.2015 vychází

číslo 3/2015 časopisu „Československá vlaková pošta“.


Naleznete v něm:

  • HISTORIE – „Vůz polní pošty na Rusi“.  V rámci projektu Čsl. obce legionářské „Legiovlak“, byla postavena replika vozu polní vlakové pošty. „Pozor pes! – zásilky vojenské správy“ Pod přísným dohledem lidové armády byly politicky nespolehlivými přepravovány „přísně tajné materiály“.

  • PAMĚTNÍCI „Povolán k legionářské polní poště“ Poštovní zřízenec nádraží v Těšnově vzpomíná na svou práci u polní vlakové pošty na Sibiři. „Povídání s Honzou Šebou“ Ex-poštmistr SPU Plzeň 02 v rozhovoru s Václavem Sekerou.

  • POŠTY „P.ú. Praha 6 Denisovo nádraží, II. část.“ Pokračování historie zaniklé pošty na zaniklém těšnovském nádraží v Praze se zastaví před začátkem první světové války.

  • VOZOVÝ PARK „Vůz Fk/Fkg“ Dvounápravové vozy původně pro konduktérské vlakové pošty patřily svým rozvorem 580 cm k nejmenším poštovním vozům u nás.

  • ZAHRANIČÍ „Roztříděno! Aktuality ze světa ambulantních pošt“ Novinky ze Slovenska, Polska a USA. „Německý vůz Post mr -a(-b)/26“ Osudy jednoho německého vozu, který ukončil v roce 2012 svou existenci v brémském kovošrotu.

  • MUZEUM „O přednášce Vladimíra Vašků v Mnichově“ Kolega a aktivní spolupracovník Muzea vlakové pošty přednášel krajanům v Mnichově o historii naší vlakové pošty. „Den otevřených dveří na SPU Ostrava 02“ u příležitosti ukončení modernizace SPU.

 vlakova_posta_03_2015

Nejbližší výstavy Muzea vlakové pošty naleznete zde.

Více zde: www.muzeumvlakoveposty.cz (objednávky)


Petr Študent – šéfredaktor, kurátor
Muzeum vlakové pošty,
vydavatel časopisu „Československá vlaková pošta“
tel.: 607 154 162


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar