Category Archives: Veletrhy

VÁNOČNÍ VELETRH SBĚRATEL


20. – 21. listopadu 2021 – Hotel Olympik Congress v Praze


otevírací doba: sobota 10 – 18 | neděle 10 – 16


 

Veletrh Sběratel 2019 (podzimní) – fotogalerie


22. mezinárodní veletrh Sběratel – největší setkání sběratelů Východ – Západ – se konal ve dnech 6.-7.9.2019 – Výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Fotogalerie z obou dnů je rozsáhlejší a tak přinášíme jen menší výběr. Za fotografie děkujeme Ing. Tomáši Chudobovi. Celou fotogalerii z obou dnů si můžete ve formátu ZIP stáhnou na odkazech níže.

 

Veletrh Sběratel 2019 (podzimní)


22. mezinárodní veletrh Sběratel
největší setkání sběratelů Východ – Západ


 

Veletrh Sběratel – jaro 2019


V polovině března, přesněji 15. a 16. března 2019, se konal „Jarní sběratelský veletrh Sběratel“. Tentokrát v prostorách hotelu Olympik Congress Praha. Během dvoudenní akce jste si mohli prohlédnout filatelistickou sbírku zpěváka skupiny Queen Freddie Mercuryho, mohli jste si zakoupit dopisnici s přítiskem, vydanou k veletrhu. K vidění také byla platební karta vyrobená z opravdového zlata. Milan Cais a Mardoša podepisovali na veletrhu dopisnici, která připomíná 30. výročí založení kapely Tata Bojs. Česká pošta vydala albíčko POZNÁM ZNÁMKY, jejíž autorkou je výtvarnice Beata Šafková. K vidění toho bylo mnohem více.

 

Jarní veletrh sběratelství – SBĚRATEL 2019


Jarní prodejní setkání sběratelů proběhne v kongresových prostorách čtyřhvězdičkového hotelu Olympik. Jarní Sběratel je mladším sourozencem tradičního veletrhu Sběratel (každoročně v září v PVA Expo v Letňanech). Na obou akcích najdete přední prodejce poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic a dalšího sběratelského a investičního materiálu z České republiky i ze zahraničí.

Veletrh se koná ve dnech 15. – 16. března 2019, hotel Olympik Congress Praha****

K vidění bude mimo jiné „Modré album Freddie Mercuryho“.

Tata Bojs pokřtí na jarním veletrhu Sběratel sběratelskou dopisnici.

Podrobnosti o veletrhu, další informace o doprovodném programu, seznam vystavovatelů a další najdete na tomto odkazu

Zdroj: @Sběratel.info


 

Veletrh Sběratel 2018


21. mezinárodní veletrh Sběratel
největší setkání sběratelů Východ – Západ


 

Křest knihy, známky, aršíku a mince na veletrhu Sběratel 2017


Na veletrhu Sběratel 2017 dne 8.9.2017 uvedlo vydavatelství Aladin Agency publikaci Richarda Jana Honse – Atlas našich hornin. Do atlasu autor zahrnul 121 hornin z České republiky.

Česká pošta představila na veletrhu Sběratel novou poštovní známku „Mauritius v Česku“, která vyšla u příležitosti 170. výročí vydání nejslavnější známky světa a také známkový aršík „Ochrana přírody: Zoologické zahrady II.“. Akce byla zakončena autogramiádou tvůrců – Libuše a Jaromíra Knotkových, rytce Martina Srba a Kamila Knotka (syna Knotkových), který se podílel na známce Mauritius v Česku.

Ve stánku České mincovny proběhl křest nové investiční mince Český lev. Mince ze zlata a stříbra nejsou jen výsadou sběratelů. Každá mincovní velmoc má proto své investiční mince. Protože Česká republika své ryze investiční mince dosud nemá, Česká mincovna uvádí na trh vlastní investiční řadu nazvanou Český lev.

Autorem fotografií je Tomáš Chudoba.


 

Křest známky a dopisnice na veletrhu Sběratel 2017


Na veletrhu Sběratel 2017 se dne 8.9.2017 uskutečnilo uvedení nové poštovní známky České pošty s motivem historické plynové lampy, jež připomíná 170 let veřejného plynového osvětlení ulic. Slavnostního křtu se společně s autorem, výtvarníkem Pavlem Sivkem, zúčastnil také Ing. Jan Žákovec (viceprezident Cechu lampářů a vedoucí Plynárenského muzea, které se nachází v areálu Pražské plynárenské v Praze 4 – Michli), a to dokonce v uniformě lampáře s lampářskou tyčí.

Následně proběhl křest dopisnice s nostalgickým motivem ve stylu art deco 20. let, kterou vydává u příležitosti filatelistické výstavy Praga Piccola Česká pošta, s.p. – autorem dopisnice je výtvarník Roman Sedlák.

Celá akce byla zakončena společnou autogramiádou.

Autorem fotografií je Tomáš Chudoba.


 

Veletrh Sběratel 2017 (aktuality)


Aktuality 27.8.2017


 

Sběratel 2016 – fotogalerie


Mezinárodní veletrh Sběratel 2016 zavřel své brány v sobotu 10.9.2016 v 16:00 hod. K vidění bylo spousty sběratelského materiálu a proběhly i doprovodné akce. Mimo jiné také dva křty:

 
Dnes (tedy 21.1.2022) je modrý výplatní otisk - Den veverek - pošta Praha 1
This is default text for notification bar