Odborná společnost Fauna – Flora SČF přichází s novými modrými otisky (aktualizace)


Aktuality 23.3.2023


Odborná společnost Fauna – Flora bude mít stánek č. 48 na Jarním veletrhu Sběratel (již 24. a 25.3.2023), kde nabídne řadu filatelistických artefaktů, které jsou detailně popsány na webu Sběratele – asi uprostřed velmi rozsáhlé aktuální stránky (sešitek vlastních známek, dopisnice, modré otisky elektronického výplatního stroje Neopost, včetně ceníku a podmínek získání těchto otisků na obálky i poštovní zásilky).


Aktuality 19.3.2023


Odborná společnost Fauna – Flora SČF přichází s novými modrými otisky
výplatního stroje a překvapí hned čtyřmi příležitostnými motivy


Na základě sdělení pana Václava Fialy, předsedy výboru Odborné společnosti Fauna – Flora SČF vás můžeme informovat, že poté, co Česká pošta již v tomto roce nedovoluje využívání elektronických výplatních strojů Neopost na poštách (s licenčním číslem začínajícím L97) k umisťování příležitostných motivů (digitálních štočků) vedle digitální známky, přichází tato odborná společnost s vlastní nabídkou modrých otisků výplatního stroje (s licenčním číslem L87003682).

Stroj byl uveden do provozu 10.3.2023 vytištěním zkušebních i dalších otisků (také na dopisy do poštovního provozu) se základním digitálním štočkem s logotypem společnosti s textem odborná společnost Fauna-Flora (sken otisku je na připojeném obrázku).

V následujících dnech došlo k odesílání poštovních zásilek, a to i s připravenými příležitostnými motivy, které najdou své uplatnění zejména na Jarním veletrhu Sběratel, kde bude stroj instalován u stánku č. 48 a kde bude možno nechat si pořídit otisky a rovněž odeslat dopisy s dalšími čtyřmi, příležitostnými motivy (digitálními štočky):

  1. Burianosaurus augustai / 17. 3. / 120 let od narození paleontologa prof. RNDr. Josefa Augusty

  2. Rok od vydání sešitku vlastních známek Pravěk v Čechách / Trilobit Asaphellus desideratus

  3. Výročí vydání sešitku vlastních známek Papouščí ZOO Bošovice

  4. SBĚRATELÉ VŠECH ZEMÍ, SPOJTE SE / Jarní veletrh Sběratel 24. – 25. 3. 2022, Praha

Zájemci o tyto otisky se již nyní mohou informovat o příslušných podmínkách, event. si otisky objednat e-mailem na adrese osfafl@seznam.cz nebo telefonicky na 735 408 494. Pro návštěvu stánku na Sběrateli se doporučuje připravit si vlastní vyztužené obálky, a to třeba i s adresou, neboť převzaté poštovní zásilky pak budou odeslány obyčejně i doporučeně z pošty Praha 1 (takže na doporučených dopisech s otisky s „domicilem“ Plzeň 1 bude R-nálepka pošty Praha 1). Na místě bude také možnost objednat si dodávání dopisů s dalšími příležitostnými motivy (digitálními štočky), které bude Odborná společnosti Fauna-Flora v budoucnu iniciovat.

Z podkladů Odborné společnosti Fauna – Flora SČF zpracoval Ing. Pravoslav Kukačka


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Regionální přítisk České pošty – Ostrava II - 15.4.2024 (pondělí)
This is default text for notification bar