VYŠEL BULLETIN MSS 335Americká Společnost výplatních otisků vydala počátkem března 2022 již 335. číslo elektronického Bulletinu, časopisu pro své členy. Bulletin vychází již od roku 1948, dříve v papírově formě, pak krátký čas souběžně v obou mutacích (elektronické i tištěné), nyní již nějaký čas pouze v elektronickém vydání.

Číslo 335 má rozsah 22 stránek a dotýká se nejen klasických výplatních otisků, ale zabíhá i do světa dalších poštovních výplatních  znaků používaných při dopravě a přepravě poštovních zásilek. Tento svět je v USA velmi pestrý a využívá moderních technologií více než kdokoliv jiný na světě. Časopis se věnuje nejen klasickým  výplatním otiskům.

Co najdeme v tomto čísle Bulletinu, který opět jako vždy precizně sestavil redaktor David Crotty z Kentucky řečený Starý Dave. Je mi velkou ctí, že mohu čas od času do tohoto prestižního odborného zpravodaje přispívat.

  • Peter Elias, Frankie Sutera a další přispívají zajímavostmi ze světa padělků otisků.

  • Hlavní studií zpravodaje je tentokrát podrobná a velmi odborná studie Lena Nadybala o přiblížení  světa německých datamatrixových kódů (DMC) .

  • Zajímavostmi z poštovního provozu USA přispívá opět Len Nadybal  a Dennis Ladd.

  • Článek Douglase Quina se týká britské královské pošty, která přidává k definitivním známkám kódy.

  • Další rozsáhlá a značně odborná studie se týká patnáctiletého výročí existence poštovného prostřednictvím známek zhotovených na zakázku v USA (2004 – 2019).

  • Ron Zukin dokládá obrázky propagačních výplatních otisků, které propagují opatrné řízení dopravních vozidel (v rámci hesla DRIVE SAFELY).

Další informace o společnosti METER STAMP SOCIETY v anglickém jazyce najdete na M S S

Zdroj: @Historia Postalis


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar