Historie továren podle firemní korespondence (5)


Při prohlížení starých firemních celistvostí mne napadlo, že bych mohl podle firemní korespondence zdokumentovat historii továren (firem). Vždy mě velmi zajímalo, kdy a jak která továrna, banka, nemocnice – prostě firma vznikla, jak se jí dařilo v průběhu let, jak skončila, kam se transformovala. Ke každé firmě (od které mám sbírku firemních celistvostí) jsem vytvořil chronologický přehled (koláž – historický vývoj firmy dle firemní korespondence) a popis historie dané firmy.

Další část historie továren a firemní korespondence je věnována firmě Poštovní spořitelna – součást finanční skupiny Československé obchodní banky (ČSOB), společný podnik ČSOB a České pošty, banka s největším množstvím položek. Nabízí standardní peněžní produkty od běžných a spořicích účtů přes platební karty až po půjčky.


5. Poštovní spořitelna


Autor příspěvku: Zdeněk Říha


 

6 Responses to Historie továren podle firemní korespondence (5)

 1. Jaromír Vlk napsal:

  Dobrý den.
  Krásně zpracovaná historie Poštovní spořitelny. Já mám ve své sbírce zase možná pokračování této historie, a to je historie ČSOB na různých typech OVS. Pokud bude zájem, mohu také časem zpracovat.
  děkuji.
  Jaromír Vlk

   
 2. Luděk Janů napsal:

  To je již obtížnější disciplína, pane Vlk. Pokud dokážete odlišit otisky jednotlivých Postálek, tak si o tom můžeme popovídat.

   
 3. Zdeněk Říha napsal:

  Dobrý den pane Janů,
  mám takový dotaz, chodil jste na VŠCHT v 60. letech ?
  Promiňte, je to již moc dlouho.

   
 4. Jan Ištvánek napsal:

  Dobrý den pane Řího, zajímám se také o historii firem prostřednictvím celistvostí a poštovní historie. Budu rád, pokud navážeme spolupráci, či alespoň kontakt. Snad bych pro Vás mohl mít i nějaké přírůstky do sbírky. Ozvěte se mi prosím na mail – ovis.musimos@gmail.com. Děkuji a budu se těšit, s přáním všeho dobrého, J. I.

   
 5. Zdeněk Říha napsal:

  Dobrý den pane Ištvánku, napsal jsem Vám mail. Z.Ř.

   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Příležitostné razítko – Setkání historických praporů SDH - Telč - 15.6.2024
This is default text for notification bar