Tag Archives: Veletrh Sběratel

Požár na výstavišti v Letňanech veletrh Sběratel neohrozí


Oheň, který zničil na výstavišti PVA Expo Praha jednu z výstavních hal, přípravy veletrhu Sběratel nezbrzdil. Sběratel se pravděpodobně přestěhuje do jedné ze sousedních hal, kde se konal už v minulosti.

O tom, ve které hale se nakonec Sběratel uskuteční, jedná výkonný ředitel veletrhu Petr Jirásek s vedením PVA Letňany. Podle jeho slov je ze strany vystavovatelů letos o veletrh obrovský zájem, a to jak z domova, tak ze zahraničí.

Bližší podrobnosti najdete na tomto odkazu

Zdroj: @Sběratel.info


 

Křest knihy, známky, aršíku a mince na veletrhu Sběratel 2017


Na veletrhu Sběratel 2017 dne 8.9.2017 uvedlo vydavatelství Aladin Agency publikaci Richarda Jana Honse – Atlas našich hornin. Do atlasu autor zahrnul 121 hornin z České republiky.

Česká pošta představila na veletrhu Sběratel novou poštovní známku „Mauritius v Česku“, která vyšla u příležitosti 170. výročí vydání nejslavnější známky světa a také známkový aršík „Ochrana přírody: Zoologické zahrady II.“. Akce byla zakončena autogramiádou tvůrců – Libuše a Jaromíra Knotkových, rytce Martina Srba a Kamila Knotka (syna Knotkových), který se podílel na známce Mauritius v Česku.

Ve stánku České mincovny proběhl křest nové investiční mince Český lev. Mince ze zlata a stříbra nejsou jen výsadou sběratelů. Každá mincovní velmoc má proto své investiční mince. Protože Česká republika své ryze investiční mince dosud nemá, Česká mincovna uvádí na trh vlastní investiční řadu nazvanou Český lev.

Autorem fotografií je Tomáš Chudoba.


 

Křest známky a dopisnice na veletrhu Sběratel 2017


Na veletrhu Sběratel 2017 se dne 8.9.2017 uskutečnilo uvedení nové poštovní známky České pošty s motivem historické plynové lampy, jež připomíná 170 let veřejného plynového osvětlení ulic. Slavnostního křtu se společně s autorem, výtvarníkem Pavlem Sivkem, zúčastnil také Ing. Jan Žákovec (viceprezident Cechu lampářů a vedoucí Plynárenského muzea, které se nachází v areálu Pražské plynárenské v Praze 4 – Michli), a to dokonce v uniformě lampáře s lampářskou tyčí.

Následně proběhl křest dopisnice s nostalgickým motivem ve stylu art deco 20. let, kterou vydává u příležitosti filatelistické výstavy Praga Piccola Česká pošta, s.p. – autorem dopisnice je výtvarník Roman Sedlák.

Celá akce byla zakončena společnou autogramiádou.

Autorem fotografií je Tomáš Chudoba.


 

Sběratel 2016 – fotogalerie


Mezinárodní veletrh Sběratel 2016 zavřel své brány v sobotu 10.9.2016 v 16:00 hod. K vidění bylo spousty sběratelského materiálu a proběhly i doprovodné akce. Mimo jiné také dva křty:

 

Sběratel 2015 – fotogalerie (III)


Veletrh Sběratel 2015 na PVA v Letňanech skončil. S menším zpožděním přinášíme další, již třetí část fotogalerie.

  • Křest nového známkového aršíku „Ochrana přírody – Sovy“ spojený s autogramiádou výtvarníků Libuše a Jaromíra Knotkových a rytce Martina Srba.

  • Autogramiádu výtvarnice Mariny Richterové a představení poštovní známky věnované Williamu Shakespearovi, kterou vytvořila pro Vatikánskou poštu.

Děkujeme autorovi fotografií – Ing. Tomáši Chudobovi.


 

Sběratel 2015 – fotogalerie (II) a poděkování pracovnicím České pošty


Veletrh Sběratel 2015 na PVA v Letňanech skončil. Přinášíme vám 2. část fotogalerie z dalších akcí a také přiblížíme celkovou atmosféru Veletrhu. Děkujeme autorovi fotografií – Ing. Tomáši Chudobovi.


 

Sběratel 2015 – fotogalerie (I)


Veletrh Sběratel 2015 na PVA v Letňanech skončil. Můžete se podívat na několik fotografií (1. část) z různých akcí, které se v rámci veletrhu uskutečnily. Cvokaři, stánek České mincovny, křest dopisnice nebo Dominik Hašek na stánku České mincovny a další. Děkujeme autorovi fotografií – Ing. Tomáši Chudobovi.


 

Nová poštovní dopisnice – „Letecká pošta – Letňany, Sběratel 2015“


Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky vydá dne 24. června 2015 příležitostnou poštovní dopisnici

„Letecká pošta Točná – Letňany, Sběratel 2015“


 

Dozvuky veletrhu Sběratel 2014


Veletrh Sběratel 2014 je již minulostí. Na jeho přípravě a průběhu se podílelo mnoho zaměstnanců z pořádající společnosti a dalších společností, ale také mnoho zaměstnaců České pošty, s.p. Chtěli jsme jim touto cestou poděkovat za práci, kterou pro filatelistickou i nefilatelistickou veřejnost prováděli. Výbor našeho klubu zaslal na příslušná místa České pošty, s.p. děkovný email, jehož znění si můžete přečíst.


 

Nové poštovní dopisnice


3. září 2014 vycházejí nové poštovní dopisnice a dopisnice s přítiskem Postfila.


 
Fotogalerie z přednášky generálního ředitele České pošty, s.p. Ing. Romana Knapa
This is default text for notification bar