STOLETÁ HISTORIE výplatních otisků z území Československa


Počátkem prosince 2021 vyšel třetí díl trilogie o výplatních otiscích z území Československa a o jejich sběratelství u nás nazvaná STOLETÁ HISTORIE výplatních otisků z území Československa. Publikace byla vydána letos v předstihu ke sto letům tohoto sběratelského oboru, které si připomeneme v roce 2026.

Recenzi o této knize (7.12.2021) z pera Eduarda Rehberga najdete na webu www.historiapostalis-etc.cz pod názvem Třetí díl trilogie o výplatních otiscích právě vyšel.

Pamětnice vyšla letos k několika kulatým výročím jednoho ze zajímavých oborů poštovní historie, aby zachytila skoro stoletý vývoj moderního vyplácení poštovních zásilek otisky výplatních strojů. Výpravná kniha o 512 stranách s ilustrací na každé své druhé stránce byla vydána k:

  • 95. výročí existence komerčních výplatních otisků v poštovním provozu,

  • 75. výročí existence poštovních výplatních otisků,

  • blížícímu se 100. výročí existence výplatního stroje v našem poštovnictví (2026).

Publikace navazuje na předchozí dva díly nazvané Žralok a frankotyp (recenze knihy) – pohled do 20. a 30. let 20. století a Frankotypisté (recenze knihy) – pokračování rozvoje oboru a jeho sběratelství ve 20. století.

Třetí díl lze objednat na adrese: ILeis@seznam.cz. Cena: 1890 Kč + poštovné.

Na této adrese si můžete objednat i předchozí dva díly. Žralok a frankotyp (490 Kč + poštovné), Frankotypisté (590 Kč + poštovné). Ke každé objednávce bude přiložena příručka Výplatní otisky z roku 1991 zdarma (až do vyčerpání zásob).

Autor příspěvku: Ivan Leiš


 

1 Responses to STOLETÁ HISTORIE výplatních otisků z území Československa

  1. Rybacek Josef napsal:

    Dobry den!Vesele svatky Vanocni a spokojenost v Novem roce!!!Mam maly dotaz,nevite kdy vyjde novy katalog znamek POFIS 2022-Ceskoslovensko 1945-1992 Dekuji za jakoukoliv odpoved!Rybacek Josef K.Vary

     

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Setkání Společnosti knihtiskových známek - 20.4.2024 (sobota)
This is default text for notification bar