Americký čtvrtletník pro sběratele výplatních otisků vychází v barevné verzi


Američtí a světoví sběratelé otisků výplatních strojů se letos dočkali barevné mutace odborného zpravodaje The Meter Stamp Society Quarterly Bulletin (čtvrtletní věstník společnosti výplatních otisků), který od roku 1948 vychází v USA pravidelně se dočkal barevného provedení. Počínaje letošním číslem 1 (307) ročníku 67 se zájemci o výplatní otisky dočkali zobrazených výplatních otisků v originálních barvách a ne ve „xeroxové“ černé verzi.

Vydavatel tak výrazně přispěl ke zkvalitnění sběratelství tohoto oboru poštovní historie.

Co přinesly tyto „nové“ věstníky? Časopis se věnuje v prvé řadě americkým výplatním otisků jednak z historického, ale též i současného pohledu. Poměrně značná část je věnována i světovým výplatním otisků. Časopis se neuzavírá ani před publikovaním problémů spojených s tímto sběratelstvím, aukcím a výstavám. Všechny bulletiny jsou bohatě ilustrovány (ukázkami výplatních otisků a výplatních strojů).

Tři práce/katalogy jsou zdarma (včetně katalogu tradičních výplatních otisků „The International Postage meter Stamp Catalog“ autorů Joela Hawkinse a Richarda Stambaugha).

Autor: Ivan Leiš


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Výstava Jiřího Boudy – Známky, vlaky, cesty, boudy - Poštovní muzeum - 14.6.2024 – 31.12.2024
This is default text for notification bar