Biennale PPCP v Národním muzeu – listopad 2020 (aktualizace)


Aktualizace 2.2.2021


Navzdory všem obtížím spojených s pandemií se podařilo zorganizovat mezinárodní filatelistický projekt a poprvé v dějinách představit filatelii a její tradice a hodnoty v Národním muzeu v Praze, nejvýznamnější kulturní instituci České republiky. Unikátními zápůjčkami se na výstavě, kromě PPCP, podílel i vídeňský klub Vindobona a Club de Monte Carlo de l’Elite de la Philatélie.

Výstava zaznamenala velký mediální ohlas a významně přispěla k posílení veřejného povědomí o filatelii, coby úctyhodné součásti světového kulturního dědictví.

Nyní máte ojedinělou možnost shlédnout komentovanou přehlídku světových sbírek a unikátních známek, vystavených na pražském Biennale Prestige Philately Club Prague ve druhé polovině prosince 2020 (16.-26.12.2020).

Odkaz na video s komentovanou prohlídkou najdete na tomto odkazu.

Video je ve vynikající grafické a obsahové úrovni čítající téměř 59 minut čistého času. Ukazuje jak významná byla přehlídka světové filatelie v Národním muzeu.

Zdroj: @EXPONET BLOGSPOT


Aktualizace 3.1.2021


V rámci aktuálních epidemiologických opatření skončila ke dni 27.12.2020 vládní výjimka i pro mimořádné výstavy – Rembrandt (NG), Sluneční králové (NM) a Poklady světové filatelie (NM), jejichž konání mělo status „státního zájmu“. Naše výstava trvala celých 10 dní, což znamená , že byla zřejmě nejdelší filatelistickou výstavou všech dob. (I světové výstavy jsou maximálně 5-denní.) Přes obecný lockdown, omezení počtů lidí v sále, zavřené pokladny, vstupenky pouze on line, striktní oddělení obou výstav v Národním muzeu a padající rezervační systém přišlo takřka 3000 návštěvníků.

Další informace k výstavě a fotogalerii najdete na tomto odkazu


Aktualizace 26.12.2020


Národní muzeum se od 27. prosince 2020 uzavírá. Z důvodu zhoršující se epidemiologické situace budou od 27. prosince 2020 uzavřeny veškeré výstavy včetně Slunečních králů a Pokladů světové filatelie. Návštěvníci, kteří mají vstupenky s rezervací na konkrétní čas ve dny uzavření Národního muzea, budou kontaktováni emailem a vstupné jim bude v plné výši vráceno.

Krátké video z výstavy s komentářem Davida Kopřivy (cca 3 min) můžete shlédnout kliknutím na tento odkaz

Zdroj: @Národní muzeum v Praze


Aktualizace 18.12.2020


Dotazem na pořadatele výstavy jsme ověřovali nejasné datum ukončení výstavy (3.1. nebo 8.1.2021). Podle obdržených informací bude výstava trvat až do 8. ledna 2021.


Aktualizace 17.12.2020


V Praze začala filatelistická přehlídka světových rarit – bienále Prestige Philately Clubu Prague. Bienále bude otevřeno do neděle 3. ledna 2021, protože se Národnímu muzeu a PPCP podařilo sjednat vládní výjimku z nouzového stavu.

V neděli 20. prosince 2020 se jako event bienále uskuteční Den lodní pošty.

Zdroj: @EXPONET BLOGSPOT


Aktualizace 3.12.2020


Termín Biennale Prestige Philately Clubu Prague v Národním muzeu v Praze byl stanoven na 16. prosince 2020 až 3. ledna 2021. Během tohoto termínu bude konána Lodní pošta na M/S Florentina v DEN LODNÍ POŠTY. Loď převeze poštovní zásilky zájemců, která bude orazítkována kašetem lodní pošty. V den konání lodní pošty bude otevřena loď s příležitostným poštovním razítkem k podání pošty a k nákupu artefaktů vlastních známek vydaných k lodi Florentina.

Základní informace k výstavě a další podrobnosti najdete na tomto odkazu

Zdroj: @Exponet BLOGSPOT a @Prestige Philately Clubu Prague


Aktualizace 29.10.2020


Z jednání zástupců PPCP v Národním muzeu dne 23.10.2020 vyplynulo, že Biennale 2020 se uskuteční, byť v posunutém termínu. Zahájení výstavy se nyní předpokládá v prosinci 2020 nebo až v lednu 2021. V tisku je také výstavní katalog Biennale, unikátní publikace, a to obsahem i způsobem zpracování.

Dne 20.10.2020 získala výstava záštitu prezidenta republiky.

Základní informace k výstavě a další podrobnosti najdete na tomto odkazu


Aktualizace 26.9.2020


Prezident Prestige Philately Club Prague JUDr. Tomáš Mádl a generální ředitel Národního muzea PhDr. Michal Lukeš, Ph.D. podepsali dne 5. března 2020 smlouvu o spolupráci PPCP a NM při přípravě výstavy Biennale PPCP s názvem „Poklady světové filatelie“. Výstava se uskuteční od 7. do 22. listopadu 2020.

V reprezentativních sálech 2. patra Národního muzea bude vystaveno cca 60 jednotlivých rarit mimořádného významu ze sbírek členů PPCP, Club de Monte Carlo a vídeňského klubu Vindobona.

Jsou připraveny velkoplošné exponáty, mj. projekt „500 let poštovnictví v Čechách“ a několik dalších témat klasické filatelie, poštovní historie a dějin filatelie.


Základní informace k výstavě a další podrobnosti najdete na tomto odkazu


Zdroj textu a obrázků: Prestige Philately Club Prague


 

One Response to Biennale PPCP v Národním muzeu – listopad 2020 (aktualizace)

  1. Andrey Evich napsal:

    Dobrý den, obyčejní vystavovatelé se mohou účastnit na této výstavce?
    Děkuji za případnout zprávu.

     

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Příležitostné razítko - Jaroslav Němeček 80 let - 20.2.2024 (úterý) - pošta Praha 1
This is default text for notification bar