Klubové odpoledne s přednáškou – 5.5.2022


Zveme Vás na další klubové odpoledne přednáškového cyklu 2021 – 2022 s tématem

Poštovní spořitelnictví od roku 1883

5.5.2022 (čtvrtek) od 16:30 hod.

přednáší: Jaromír Dalešický

Přednáška se koná v Domě PORTUS (Život 90, z.ú.) v Praze 1,
ul. Karolíny Světlé 18 (rok s ulicí Betlémskou)


Jaromír Dalešický (Praha, 1962)

Celý život se zabývá poštou a finančními informačními technologiemi, naposledy jako aplikační inženýr v ČSOB. Absolvoval Bankovní institut (1997). Od roku 1982 pracoval na poště na pozicích od přepážkového pracovníka až po vedoucího pošty (Praha 81). V roce 1988 přešel do Výpočetní a kontrolní ústředny spojů (VAKUS), kde se mimo jiné podílel na automatizaci poštovního provozu.

V roce 1990 se zařadil do skupiny připravující vznik Poštovní banky. Od r. 1991 působil postupně v Poštovní bance, Investiční a Poštovní bance, Podniku výpočetní techniky a ČSOB. V letech 1993-2006 se podílel na celé řadě významných opatření, např. na řešení měnové odluky mezi Českou a Slovenskou republikou, na zavedení cenných nálepek APOST a na podpoře provozu systému, na zavedení čipových (platebních) karet v České republice, na koordinaci zapojení do sítě Eurogira (alternativa k SWIFT) a na IT koordinaci zavedení služby Cashback v obchodních řetězcích v ČR (Ahold – Albert).

Od roku 2010 organizoval přednášky v oblasti Knowledge transfer – předávání znalostí. Jak sám uvádí, tyto aktivity byly velmi navštěvovány kolegy a dobře hodnoceny účastníky i manažery.

Ve volném čase se věnuje rodině, turistice a cestování a v neposlední řadě historii. O některých událostech s dopadem do historie pátrá po různých archivech. Jeho příspěvky jsou publikovány i na webu (např. Manažerská selhání). 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Příležitostné razítko - Slavnosti pětilisté růže - Český Krumlov 1 - 21.6. - 22.6.2024
This is default text for notification bar