Klubové odpoledne s přednáškou – 2.11.2023


Zveme Vás na třetí klubové odpoledne 44. přednáškového cyklu 2023 – 2024 s tématem

80 let od vydání balíkové připouštěcí známky
do ghetta Terezín – legislativa a související procesy
se zasíláním balíků do ghetta

2.11.2023 (čtvrtek) od 16:30 hod.

přednáší: Michal Hauzr

Přednáška se koná v Domě PORTUS (Život 90, z.ú.) v Praze 1,
ul. Karolíny Světlé 18 (rok s ulicí Betlémskou)


Michal Hauzr, (*1965, Varnsdorf)

Filatelií se zabývá od léta roku 1978; mezi jeho učiteli byli MVDr. Josef Dokoupil, Dr. Vojtěch Čelko a MUDr. Jaroslav Dragon. Vyučil se na známkách ČSSR, ale postupně začal objevovat krásu poštovní historie. Jak stoupaly nominále aktuálních známek, tak klesal jeho zájem o známky jako takové a zaměřil se poštovní historii protektorátu Čechy a Morava. Z období BuM sbírá specializovaně dokumenty spojené s holocaustem (pouze z pohledu území BuM), předběžné celiny, přeshraniční poštu, strojová propagační a turnusová razítka a německou služební poštu v Protektorátu. Jako libůstku si pěstuje sbírku deskových značek novinových známek Sokol v letu (patřily mezi protektorátní předběžné).

Sestavil exponát s názvem PERZEKUCE ŽIDOVSKÉHO NÁRODA V PROTEKTORÁTU ČECHY A MORAVA A GHETTO TEREZÍN, který v roce 2018 úspěšně prezentoval na výstavách Praga 2018 a v Jeruzalémě.

V letech 2010 a 2019 nám jeho tématiku představil na přednáškách Příběh protektorátních Židů v poštovních dokumentech a Poštovní zásilky v přeshraničním styku za protektorátu Čechy a Morava. Díky své specializaci se pan Michal Hauzr stal členem Komise znalců SČF se zaměřením na dokumenty z období holocaustu. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Setkání Společnosti knihtiskových známek - 20.4.2024 (sobota)
This is default text for notification bar