Klubové odpoledne s přednáškou – 7.2.2019


Zveme Vás na šesté klubové odpoledne přednáškového cyklu 2018 – 2019 s tématem

Poštovní historie Jaroměře

7. února 2019 (čtvrtek) od 16:30 hod.

přednáší: Jaroslav Borůvka

Přednáška se koná v Domě PORTUS (Život 90, z.ú.) v Praze 1,
ul. Karolíny Světlé 18 (roh s ulicí Betlémskou)


Jaroslav Borůvka (1949, Jaroměř), technolog chemické výroby. I jako důchodce stále činný jako specialista při zavádění a optimalizaci výroby polyuretanů ve firmách v celé České republice. Známky sbírá od malička, od námětové filatelie přes sbírání Československa a později Rakouska dospěl ke sbírání celistvostí. Od roku 1972 člen klubu filatelistů v České Skalici, člen Komise poštovní historie při SČF.

V roce 1978 na burze při světové výstavě PRAGA 1978 zakoupil svůj první předznámkový dopis s prvním razítkem Jaroměře a od tohoto roku se věnuje poštovní historii, především předznámkovému období. Na výstavě PREMIERA v Brně 2009 získal zlatou medaili za jednorámový exponát „Předznámkové období poštovního úřadu Jaroměř“ (viz. EXPONET, exponát číslo 562). V roce 2013 uspořádal v Městském muzeu Jaroměř výstavu poštovní historie Jaroměře. V roce 2015 vydalo Městské muzeum jeho knihu Poštovní historie královského věnného města Jaroměř, která v roce 2016 získala na mezistátní Česko–Slovenské výstavě ve Žďáru nad Sázavou ve třídě filatelistické literatury první místo a cenu jury.

V časopisu Filatelie publikoval několik článků věnovaných dopisům a razítkům předznámkového období a novodobé vojenské poště. Dlouhá léta se věnuje také práci spojené se sbíráním neznámých nebo odlišných razítek uvedených v monografiích, která plánuje v budoucnu zveřejnit.


Všechny přednášky nového cyklu (v pořadí 39.) najdete na tomto odkazu


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Příležitostné razítko - Slavnosti pětilisté růže - Český Krumlov 1 - 21.6. - 22.6.2024
This is default text for notification bar