MONACOPHIL 2015


MONACOPHIL 2015  – přehlídka 100 největších světových filatelistických rarit v MONTE CARLU


MONACOPHIL_2015Ve dnech 2. – 5. prosince 2015 v Terrasses de Fontvielle v Sále Canton a Muzeu mincí a známek proběhne filatelistická výstava rarit MONACOPHIL 2015. Každý ze stovky pozvaných členů klubu Monte Carlo zde vystaví jednu známku nebo celistvost a to se týká i Anglické panovnice Elizabeth II. a Monackého panovníka Alberta II. a dalších prominentů členů klubu. Nebude zde chybět legendární „Britská Guyana 1c. Magenta“ 10 milionový Dolarový UNIKÁT, včetně legendárních známek Mauritiů.

PARLAMENT_10K_NEWPozvání na výstavu obdržel i majitel 20 velkých zlatých medailí za Světových filatelistických výstav Ludvík Pytlíček ze Semil, který zde vystaví čtyřblok maďarské známky PARLAMENT s přetiskem POŠTA ČESKOSLOVENSKÁ 1919 kat. čísla 118, kde náklad této rarity je 164 kusů.

Z tohoto množství jsou známé čtyři raritní 4-bloky z nichž ten vystavený v Monte Carlu, kde byl na 45/2 ZP vyměněn původní stereotyp I. typu za stereotyp I.typu s kulatou druhou 9 v přetisku je u této rarity zajisté UNIKÁTEM a v této sestavě patří k nejvzácnějším československým, ale i českým poštovním známkám.


V případě dotazů na p. Pytlíčka využijte možnost komentářů, nejpozději však do 30.11.2015 – 14:00 hod.

Ludvík Pytlíček, Semily – soudní znalec filatelie
člen AIJP, AEP, APS, SČF a Club de Monte-Carlo de l´Elite de la Philatelie


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Příležitostné razítko - Jaroslav Němeček 80 let - 20.2.2024 (úterý) - pošta Praha 1
This is default text for notification bar