„VĚRA“ – prostý název výstavy věnované Věře Čáslavské


Národní muzeum v Praze, 6. května – 30. září 2022


Výstava, s prostým názvem Věra, mapující život a sportovní kariéru slavné gymnastky Věry Čáslavské byla otevřena v Nové budově Národního muzea 6. května 2022. O den dříve proběhla její slavnostní vernisáž. Výstava se nachází ve III. patře, kde je možné vidět olympijské medaile z OH v Tokiu 1964 a Mexiku 1968, pět zlatých medailí z ME 1965 v gymnastice žen, které se konalo v Sofii, kopii reprezentačního gymnastického dresu z OH 1968 v Mexiku, svatební šaty, Olympijský řád, japonský řád Vycházejícího slunce.

Dále cenzurované vydání knihy Cesta na Olymp s vlastnoručním dovětkem Věry Čáslavské, průkaz předsedkyně ČOV, různé akreditace, kopie jmenovacího dekretu poradkyně prezidenta Československé republiky Václava Havla. Budete mít možnost shlédnout video, které zapůjčil MOV, fotografie známého fotografa Karla Nováka, najdete zde i několik filatelistických dokumentů.


Obdobná výstava probíhá v Liberci – 80. výročí narození olympioničky Věry Čáslavskédo 26.6.2022


Příležitostný motiv elektronického výplatního stroje NEOPOST pošty Liberec 11, který byl používán v úterý 3.5.2022 – v den zahájení výstavy na počest nedožitých 80. narozenin olympioničky Věry Čáslavské, kterou pořádá SPORT FILM LIBEREC v Malé výstavní síni v Liberci na nám. Dr. E. Beneše 2. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Příležitostné razítko – Fauna třetihor - 24.3.2023
This is default text for notification bar