Klubové prázdniny – červenec a srpen 2022


Vážení přátelé,

filatelistická sezóna 2021 – 2022 je již nenávratně za námi. Poslední klubová schůzka v sále Dřevák Domu Portus se konala ve čtvrtek 2.6.2022 bez předpokládané přednášky Ing. Tomáše Šilhána Automatové známky České republiky – uzavřená známková oblast ze zdravotních důvodů přednášejícího. Účastníci se zájmem vyslechli zajímavé aktuální informace p. Jiřího Neumanna k vydávaným vlastním známkám spolku NEWSPHILA v rámci projektu IN MEMORIAM 1942, který připomněl 80. výročí událostí roku 1942 na území tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava. Dále k objednaným příležitostným razítkům na poštách Praha 85 (nyní již na našem webu) a Praha 28 (nyní na našem webu) a rovněž k použití příležitostných motivů (digitálních štočků) v elektronickém výplatním stroji Neopost pošty Praha 1 (Výročí atentátu na Reinharda Heydricha, 10. červen 1942 – výročí vyhlazení Lidic a IN MEMORIAM 1942 (již evidovány na této adrese).

Ve čtvrtek 23.6.2022 jsme v Domě Portus zorganizovali mimořádnou možnost odběru připravených novinek známek České republiky před klubovými prázdninami, neboť v měsících červenci a srpnu se klubové schůzky nekonají. V nabídkovém menu (šedé barvy) najdete nový odkaz na FILATELISTICKÉ JEDNOHUBKY, kde zveřejňujeme krátké filatelistické informace (např. aukce a další).

Chtěli bychom nyní, na počátku klubových prázdnin, vyjádřit poděkování všem našim členům a přátelům klubu, kteří nám v ukončené sezóně pomohli plnit naše cíle.


Informovanost členů a přátel klubu a dalších zájemců o aktuální dění ve filatelii je a bude i během klubových prázdnin průběžně zajišťována našimi klubovými internetovými stránkami. Například příspěvkem na co se můžete těšit v červenci, jakož i průběžně doplňovanými doménami třetího řádu SPECIÁL a MODRÁSCI. Pokud snad ještě nejste přihlášeni k zasílání aktualit z klubového webu formou krátkých e-mailů s příslušným odkazem, můžete si tuto naši bezplatnou službu zajistit.

V prostředí sálu Dřevák Domu Portus se opět setkáme ve čtvrtek 1.9.2022 na klubovém odpoledni, jehož součástí bude členská schůze a odborná přednáška. Touto přednáškou zahájíme již 43.cyklus přednášek o poštovní historii a současnosti. Program přednáškového cyklu vám zašleme v průběhu měsíce srpna.

Vážení přátelé, chtěli bychom vám popřát příjemné léto a těšíme se na naše setkávání a spolupráci v nové sezóně 2022-2023, ve které oslavíme 80.výročí založení našeho klubu.

 

Výbor Klubu filatelistů,
sběratelů specializovaných oborů, 00-15 Praha,
pobočného spolku Svazu českých filatelistů, z.s.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar