Tři nové příležitostné motivy ve výplatních strojích NEOPOST – pošty Beroun 1, Praha 1 a Mladá Boleslav 5 (aktualizace)


Aktualizace 14.1.2023


Poštovní historici a sběratelé příležitostných modrých otisků výplatních strojů v provozu pošt mohli na základě námi zprostředkované informace získat na poštovních zásilkách výsledky posledních tří počinů Odborné společnosti Fauna – Flora v uplynulém roce 2022. Elektronické výplatní stroje Neopost na poštách Beroun 1, Praha 1 a Mladá Boleslav 5 byly skutečně v námi oznámených dnech vybaveny softwarem, který umožňoval tisknout zadané příležitostné motivy, jejichž skeny vidíte na připojených obrázcích.

Oproti původně předpokládaného číslování se jednalo o 42., 43. a 44. příležitostný modrý výplatní otisk stroje v užívání pošty dle našeho seznamu na webových stránkách modry.kf0015.cz, neboť toto číslování nám posunul příležitostný modrý otisk na poště Praha 1, zadaný spolkem Olympsport ČR rovněž v závěru roku 2022 (informace je též na našem webu), ovšem překvapivě pro nás bylo jeho zadání dřívější nežli objednávka Odborné společnosti Fauna – Flora.

Sběratelé těchto námětů a příležitostných modrých otisků měli tedy v závěru minulého roku postaráno o neočekávanou aktivitu ve prospěch svého hobby. Dalších novinek v této sběratelské oblasti se (alespoň v nejbližší době) nedočkáme, neboť od začátku roku 2023 Česká pošta, s.p. již objednávky této služby nepřijímá.

Ing. Pravoslav Kukačka


Aktualizace 23.12.2022


Na základě dnešní informace p. Václava Fialy, předsedy výboru Odborné společnosti Fauna – Flora Svazu českých filatelistů, sdělujeme, že Odborná společnost Fauna – Flora zadala přípravu a používání tří dalších příležitostných motivů (digitálních štočků) v elektronických výplatních strojích NEOPOST pošt Beroun 1, Praha 1 a Mladá Boleslav 5 (grafické návrhy příležitostných motivů připojujeme):

  • 28.12.2022 (středa) – pošta Beroun 1 – připomínka, že ve zdejším kraji žil srstnatý nosorožec, o čemž svědčí nálezy v okolí Koněpruských jeskyní i na dalších místech Českého krasu a v CHKO Karlštejnsko. Autorem kresby je David Berger.

  • 29.12.2022 (čtvrtek) – pošta Praha 1 – digitální štoček k Mezinárodnímu dni biologické rozmanitosti.

  • 30.12.2022 (pátek) – pošta Mladá Boleslav 5 – připomínka výstavy obrazů Petra Modlitby Nová cesta do pravěku, která potrvá už jen do poloviny ledna 2023 na mladoboleslavském hradě. Autorem obrázku příležitostného motivu je Petr Modlitba.Bude se tak jednat již o 41., 42. a 43. příležitostný modrý výplatní otisk stroje v užívání pošty.

Přehled všech příležitostných modrých výplatních otisků licence L97 najdete na tomto odkazu

Z informace Odborné společnosti Fauna – Flora zpracoval: Ing. Pravoslav Kukačka


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Den české filatelie v Poštovním muzeu v Praze - 14.12.2023 ( 9 - 17 hod. )
This is default text for notification bar